Co mogą oznaczać takie nawracające bóle brzucha?
Od grudnia mam przewlekłe bóle brzucha. Bol jest wędrujący jednak najczęściej występuje poniżej pępka z prawej bądź lewej strony. Bol całkowicie zanika w nocy,czasem ustępuje na kilka dni bądź tygodni a potem znowu wraca i boli kilka dni. Ból to skurcze,nie jest stały. Zrobiłam badanie usg jamy brzusznej oraz usg dopochowe cytologie. Wyniki wyszły idealne. Poza tym wykonałam test w laboratorium na helicobacter oraz pasożyty. Oba negatywne. Nie mam żadnych innych objawów. Wszystko w najlepszym porządku oprócz nawracających bóli brzucha. Byłam u kilkunastu specjalistów. Wszyscy twierdzą,że to nerwobóle. Czy tak naprawdę może być?

KOBIETA, 23 LAT 5 miesięcy temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witam serdecznie,
nawracające, wędrujące bóle brzucha, które ustępują w nocy i są skurczowe, mogą mieć różne przyczyny, a nerwobóle są jedną z możliwych przyczyn, zwłaszcza gdy wyniki badań obrazowych i laboratoryjnych są prawidłowe – tak jak jest w Pani przypadku.
Skoro kilkunastu specjalistów postawiła taką diagnozę, to najprawdopodobniej jest ona prawidłowa. Stres i nerwy mogą objawiać się na różne sposoby. Warto zatem spróbować technik relaksacyjnych bądź skonsultować się w tej sprawie z psychologiem.
Inne pytania z tej tematyki umieszczamy poniżej:
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/nawracajacy-bol-w-klatce-piersiowej-a-nerwobole,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bolesnosc-okolicy-piersi-a-nerwobol,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-bol-w-klatce-piersiowej-moze-byc-nerwobolem.