Co robić z bólami brzucha i klatki piersiowej?

Dzień dobry. Zadaje tutaj pytanie ponieważ mieszkam w Niemczech i jakoś mi brakuje zaufania do tutejszych lekarzy. Od kilku miesięcy mam straszne bóle w klatce piersiowej w mostku i pod piersiami który odczuwam z tyłu na placach pod łopatkami . Jest to mocny ból ,piecze ,boli ale nie kłuje. Badania EKG zrobione ,są ok. Ale borykam się z problemami w jamie brzusznej ,ciągle gazy ,częsta zgaga ,kłucia w brzuchu całodzienne. Czy jest w Polsce jakąś klinika która może mnie w tych kierunkach przebadać odpłatnie ?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

z pewnością istnieje placówka, w której można wykonać badania mające na celu znalezienie przyczyny Pańskich dolegliwości.

Kłucie w brzuchu, gazy oraz zgaga mogą wskazywać na problemy z układem pokarmowym. W tym celu warto wykonać nie tylko podstawowe badania laboratoryjne, ale również USG jamy brzusznej oraz gastroskopię.

Silne bóle w klatce piersiowej również wymagają poszerzenia diagnostyki. Jeśli będzie Pan w Polsce, to proszę udać się do lekarza internisty, który zleci Panu odpowiednie badania lub skierować się bezpośrednio do gastrologa. Może Pan również poszukać placówek w Internecie i podzwonić z pytaniem o możliwość przyjęcia.

Podobne pytania umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/silne-bole-w-klatce-piersiowej,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/silne-bole-w-nadbrzuszu-i-silne-bole-w-klatce-piersiowej,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zgaga-odbijanie-zmeczenie-i-bole-w-klatce-piersiowej.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.