Dlaczego miewam te silne kłucia w klatce piersiowej?

Kobieta 33 lata. Od jakiegoś czasu pojawiają się u mnie nagle silne kłucia w klatce piersiowej, dokładniej w prawej części . Czuje chwilowe dwusekundowe ukłucie na wysokosci piersi i przeszywa mnie to na wylot aż do łopatki. Takie epizody zdarzają się 3-4 razy dziennie. Jakiś czas temu miałam ddmery 6900 i leczylam się Xarelto 3 miesiące. Mam też tężyczkę z niedoborów magnezu, czasem wapnia. Co może być przyczyną tych kłuć ?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

częste kłucia w klatce piersiowej mogą być powodowane przez wiele czynników. Po pierwsze mogą wskazywać na problem z układem oddechowym, układem krążenia, może to być też ból promieniujący od innych organów, często pojawia się również przy niedoborze niektórych składników mineralnych (np. magnezu).

Kłucie w klatce piersiowej może oznaczać także przypadłość dławicy piersiowej, co kiedyś prowadzi do zawału serca lub nawet udaru mózgu. Są to jednak daleko idące przypuszczenia. Bardzo często taki objaw jest po prostu nerwobólem, który pojawia się niezależnie od istnienia chorób układu krążenia.

Dla pewności warto wykonać EKG serca i ewentualnie RTG klatki piersiowej, co pozwoli Pani wykluczyć obecność poważnych chorób. W szczególności, gdy leczyła się Pani na zakrzepicę, która może w przyszłości zwiększać ryzyko zawału serca.

W wolnej chwili zachęcamy do zapoznania się z pytaniami innych użytkowników, w których został poruszony podobny problem:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/chwilowe-uklucia-bole-w-klatce-piersiowej

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-bole-w-klatce-piersiowej-moga-byc-objawem-tezyczki

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.