Zapytaj lekarza

7 4 2 , 8 8 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Kłucie w klatce piersiowej w okolicy serca oraz zaburzenia oddychania

Witam, mam 18 lat i od jakiegoś czasu dokucza mi kłucie w klatce piersiowej w okolicy serca, czasem brak mi oddechu i szybko się męczę (nawet po 10 minutowym spacerze z psem). Byłam u lekarza rodzinnego, który zlecił mi EKG i jego zdaniem jest ono prawidłowe. Niestety mi nadal dokucza kłucie i nie wiem co mam z tym zrobić i jaka może być tego przyczyna?! Proszę o radę ;)
KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu

Zawał serca

Każdego dnia w Polsce około 300 osób ma zawał serca. Co wywołuje zawał serca mięśniowego oraz jak wygląda jego późniejsze leczenie? Na zadane pytania, odpowiedzi udziela profesor Zbigniew Gaciong.

Lek. Bianka Małczuk
64 poziom zaufania

Witam, ból w klatce piersiowej może wynikać z różnych przyczyn: stres, schorzenia układu oddechowego, schorzenia układu kostno-mięśniowego, schorzenia układu krążenia. Należy również pamiętać, że prawidłowy wynik EKG nie wyczerpuje diagnostyki kardiologicznej. Jeśli dolegliwości nadal się utrzymują, zalecam ponowną wizytę u lekarza. Wskazana by była konsultacja kardiologiczna oraz ortopedyczna. Skierowanie na konsultacje może wystawić lekarz rodzinny. Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy