Kłucie i ucisk w okolicy serca

mam pytanie mam 28 lat i od ok 4 miesięcy kłuje mnie w okolicy serca nie jest to jakiś strasznie silny ból ale jednak mi przeszkadza i się martwię jest to takie kłucie i ucisk zarazem na nic nie choruje i na nic się nie leczę

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane kłucie zlokalizowane w okolicy serca może mieć wiele przyczyn. Może być to bowiem objaw schorzeń układu krążenia, układu oddechowego jak i układu kostno-mięśniowo-stawowego. W celu określenia konkretnej przyczyny konieczna jest dokładniejsza diagnostyka. Sugeruję zatem, by skonsultowała się Pani z lekarzem POZ, który zbierze wywiad, zbada Panią i wdroży właściwe postępowanie.