Ból w klatce piersiowej przy nadciśnieniu i niedoczynności tarczycy

Proszę o radę, mam ból z lewej strony w górnej części klatki piersiowej szczególnie wieczorem i przy podnoszeniu ręki. Czasem jest to też w okolicy tarczyce, krótki chwilę trający ból, mam niedoczynność tarczycy i nadciśnienie, ale choroby serca lek. Nie stwierdził.
ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie ma takiej możliwości, by na podstawie podanych informacji postawić konkretną diagnozę. Pana objawy mogą mieć bowiem bardzo wiele przyczyn i wynikać z patologii układu kostno-mięśniowo-stawowego, układu oddechowego czy też układu krążenia. Skoro jednak lekarz specjalista wykluczył choroby serca, wskazana jest dokładniejsza diagnostyka. Na początek proszę wykonać RTG klatki piersiowej. Jeśli wynik będzie dobry warto skonsultować się z ortopedą.