Nagły ból po lewej strony klatki piersiowej

Nagle i niespodziewanie boli mnie po lewej stronie klatki piersiowej w okolicach serca. Kłujący i przejmujący ból dopada mnie zarówno w trakcie lenistwa jak i po lub w trakcie ćwiczeń. Czym może to byc spowodowane i czy zagraza zyciu?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane dolegliwości są dość niecharakterystyczne i mogą mieć wiele różnych przyczyn, w tym kardiologiczne, gastrologiczne, neurologiczne jak i kostno-mięśniowo-stawowe. W celu określenia konkretnej przyczyny konieczna jest dokładniejsza diagnostyka, w tym przede wszystkim dokładne zebranie wywiadu oraz zbadanie Pani/Pana. Sugeruję konsultację z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej.