Co oznacza ból po lewej stronie klatki piersiowej?

Jakie choroby może oznaczać ból po lewej stronie klatki piersiowej?

Przyczyn bólu w klatce piersiowej może być bardzo wiele - zarówno bóle o podłożu kardiologicznym np. choroba wieńcowa, zatorowość płucna, choroby aorty, zapalenie osierdzia itd. Także przyczyny pulmonologiczne np. zapalenie opłucnej. Inne przyczyny to choroby gastrologiczne: przepuklina rozworu przełykowego przepony, skurcz przełyku. Bardzo częste są też dolegliwości związane ze zwyrodnieniem kręgosłupa, czy też bóle kostno - mięśniowe.
Zalecam wizytę u lekarza rodzinnego - pełen wywiad i badanie pozwoli mu na postawienie właściwej diagnozy.