Czy od kręgosłupa może pojawiać się ból w klatce piersiowej?

Od 4 miesięcy boli mnie w klatce piersiowej promieniście do żołądka. Mam problemy z oddechem, promieniuje do głowy. Miałem przeszywające nerwy do żołądka, mrowienie w lewej ręce. Wyniki badania ekg robione 8 razy i dobrze wyszły, ekg wysiłkowe dobrze, holter też dobrze wszystkie badania wychodzą mi dobrze z krwi badania też wyszły mi dobrze, a boli mnie i to bardzo. Od czego to może być?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!
Bóle w klatce piersiowej mogą być spowodowane przez wszystkie struktury, które ją budują.
Do przyczyn ze strony sercowej należą: choroba niedokrwienna serca, zawał serca oraz zapalenie osierdzia.
Ból może być spowodowany podrażnieniem opłucnej w przebiegu zapalenia płuc czy odmy opłucnowej, może towarzyszyć chorobom tchawicy, oskrzeli, śródpiersia. Bardzo często dolegliwości bólowe w klatce piersiowej są spowodowane refluksem żołądkowo-przełykowym.
Bóle związane ze strukturami klatki piersiowej mogą wynikać z nerwobóli (wynikających także z ucisku zmian w kręgosłupie na nerwy), bóli kostno-mięśniowych, skóry. Także struktury położone w jamie brzusznej mogą dawać dolegliwości w obrębie klatki piersiowej: choroba wrzodowa, kamica żółciowa, zapalenie trzustki.
Wszystkie powyżej opisane przyczyny powinny być diagnozowane na podstawie dodatkowych objawów klinicznych, które są ustalane podczas rozmowy z pacjentem. Wykonuje się wówczas odpowiednie badania potwierdzające bądź wykluczające hipotezę diagnostyczną.
Gdy zostaną wykluczone wszystkie możliwe przyczyny organiczne dolegliwości należy wziąć pod uwagę także nerwicę.
Pozdrawiam serdecznie!