Dlaczego mam ten silny ból w klatce piersiowej?

Dzień dobry. Od kilku dni dokucza mi silny i przeszywający ból zlokalizowany po lewej stronie klatki piersiowej na wysokości piersi, jakby w sercu. Około miesiąc temu wykonałam echo serca i holter . Wyniki byly prawidłowe. Co może oznaczać taki ból?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

opisywane przez Panią uczucie bólu w klatce piersiowej może być objawem wielu dolegliwości. Do najbardziej prawdopodobnych możemy zaliczyć między innymi: urazy, nadwyrężenia, zapalenie osierdzia czy nerwoból.

Stan zapalny osierdzia może się objawiać kłuciem i uciskiem w klatce piersiowej podczas kaszlu, jedzenia, a nawet poruszania się. Przyczynami tego schorzenia mogą być infekcje wirusowe, stany zawałowe, zmiany nowotworowe oraz choroba niedoczynności tarczycy.

Jednak aby postawić trafną diagnozę, powinna się Pani umówić na wizytę do kardiologa. Może on zalecić badania takie jak: rezonans klatki piersiowej, testy laboratoryjne oraz próby wysiłkowe.

Zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem dotyczącym przedstawionego przez Panią problemu:

https://portal.abczdrowie.pl/jakie-choroby-moze-sugerowac-bol-w-klatce-piersiowej-wideo

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.