Co robić z tymi silnymi bólami w klatce piersiowej?

Od 5 miesięcy mam silny ból w klatce piersiowej (oraz w mostku przy dotyku) w klatce jest to bardzo silny skurcz, a nastepnie jak powoli "puszcza" To rozlewa sie na ręce. Trwa to parę minut ale ból jest nie do zniesienia. Poza tym boli mnie mostek przy dotyku. Przeszłam wszelkie badania kardiologiczne które wykluczają takie podłoże. Prześwietlenie klatki w porządku, gastroskopia- niewielka szczelina w przełyku, ktora zdaniem lekarza nie może byc przyczyną tak silnych bóli, usg jamy brzusznej w porządku, prześwietlenie kręgosłupa bez większych anomalii. Ból potrafii obudzić mnie w środku nocy. Zdarza się ze wraca po kilkanascie razy w ciągu dnia. Często jest przy wysilku fizycznym, np jak cos noszę w rękach przed sobą. Jestem wycieńczona tym bólem. To tak jak by ktoś uderzył mnie w klatkę wielkim kamieniem a później włożył balon i nadmuchiwal go wewnatrz do ogromnych rozmiarów ( rozrywanie od środka rozlewające sie na całe ręce)

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

Przykro nam, że odczuwa Pani tak uciążliwe dolegliwości, które z pewnością obniżają komfort życia i mogą budzić pewne obawy o swój stan zdrowia.

Bardzo dobrze, że wykonała już Pani rozszerzoną diagnostykę, która mogła potwierdzić lub wykluczyć poważniejsze choroby.

Przyczyn takich objawów może być wiele i nie zawsze muszą świadczyć o czymś poważnym.

Na podstawie Pani dolegliwości bólowych, można by stwierdzić, że istnieje przypuszczenie, że cierpi Pani na dławicę piersiową. Charakterystycznym objawem tej przypadłości jest ból, który może być ściskający i ugniatający, a nawet dławiący. Odczuwanie bólu zlokalizowane jest głównie za mostkiem. Dolegliwości mogą być wywołane nadmiernym wysiłkiem fizycznym, a także stresem, gdzie najczęściej ustępuje samoistnie.

Zalecone by było w takim wypadku wykonać dodatkowo badanie scyntygrafii serca (oceniające przepływ krwi i zlokalizowanie zwężonych naczyń krwionośnych wokół serca), EKG wysiłkowe, a także echo i USG serca.

W razie nawracających objawów, zalecamy Pani konsultację z lekarzem kardiologiem, który zdecyduje o dalszym postępowaniu.

Życzymy Pani lepszego samopoczucia!

Podobna tematyka została poruszona w poniższych artykułach:

https://portal.abczdrowie.pl/dlawica-piersiowa-patogeneza-objawy-leczenie-diagnostyka

https://portal.abczdrowie.pl/poznaj-dlawice-piersiowa

https://portal.abczdrowie.pl/jakie-choroby-moze-sugerowac-bol-w-klatce-piersiowej-wideo

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.