Menopauza a ryzyko chorób serca

Objawy występujące u kobiety w okresie menopauzy są wynikiem zmian hormonalnych. W tym czasie zwiększa się również ilość czynników ryzyka zachorowania na wiele chorób. O powiązaniu menopauzy z chorobami serca, opowiada prof. Wojciech Drygas.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy serdecznie,

opisywane przez Pana objawy mogą świadczyć o nieprawidłowościach w układzie sercowo-naczyniowym. Pojawiają się one bowiem między innymi w przypadku zawału serca, zapaleniu osierdzia lub przy niedokrwieniu serca. Nie można również wykluczyć ewentualnego problemu z układem oddychania.

Zalecamy wykonanie podstawowych badań kardiologicznych, takich jak EKG serca i badanie Holter. Pozwoli to zawczasu zapobiec ewentualnemu stanowi przedzawałowym.

Jeżeli badania wyjdą w normie, możliwe, że bóle mają charakter psychogenny lub neurologiczny. W takim przypadku powinien się Pan udać do neurologa, a także wykonać badanie jonogramu.

Zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem dotyczącym chorób serca:

https://portal.abczdrowie.pl/choroby-serca

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty