Kłucie serca i ucisk w okolicy klatki piersiowej i łopatki podczas wdechu

Witam. od jakiegos czasu czuje klucie w okolicy serca i ucisk w klatce. Teraz odczuwam rowniez ucisk w okolicy lopatki. Nasila sie podczas wdechu i podniszenia z lozka. Wydaje mi sie ze nasila sie to 2 tygodnie przed miesiaczka. Prosze o pomoc
ponad rok temu

Witam! Istnieje kilka możliwych przyczyn kłucia i ucisku w klatce piersiowej. Mogą to być choroby układu krążenia lub układu oddechowego lub schorzenia kręgosłupa. Jeżeli ból pojawił się w ostatnim czasie może wynikać również z naciągnięcia mięśni w obrębie klatki piersiowej. Myślę że warto udać się do lekarza rodzinnego i pod jego kierunkiem wykonać odpowiednie badania (ekg, rtg klatki piersiowej/kręgosłupa). Pozdrawiam.