Kłucie między piersiami

Witam, Mam 27 lat i od kilku dni odczowam klucie miedzy piersiami ktore najbardziej boli przy wdechu i po kilku do kilkunastu sekund przechodzi, pojawia sie w roznych porach niezalezniem od wysilku. Czy to od serca? Pozdrawiam Justyna
27 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie.
Istnieje co najmniej kilka potencjalnych przyczyn kłucia w klatce piersiowej. Mogą to być schorzenia układu oddechowego lub układu krążenia. Aby to wykluczyć, należy wykonać EKG oraz RTG klatki piersiowej. Warto również zbadać poziom elektrolitów, których obniżenie również może dawać tego typu objawy oraz zmierzyć ciśnienie tętnicze krwi. Dolegliwości tego typu mogą mieć również podłoże nerwicowe.