Ból przy wdechu: Co mi dolega?

Witam. Mam 20 lat i od dłuższego czasu miewam problemy z oddychaniem. Przy wdechu towarzyszy mi kłucie w okolicach serca oraz ostry ból w klatce piersiowej. Podczas wdechu mam uczucie, że nie mogę nabrać pełnych płuc takie uczucie zatkania. Miałam pół roku temu robione badania krwi, ekg i echo serca ale to nic nie wykazało. Czy to może mieć podłoże nerwowe? Mam zamiar niedługo zjawić się u mojego lekarza, lecz wcześniej wolałabym mniej więcej wiedzieć co mi może dolegać. Pozdrawiam Ewelina

Witam serdecznie,
Przyczyny kardiologiczne dolegliwości bólowych w klatce piersiowej zostały wykluczone. Dlatego należy również wykonać badania dotyczące układu oddechowego czyli rtg klatki piersiowej.
Inną przyczyną mogą być również schorzenia kręgosłupa w odcinku piersiowym lub też nerwobóle.
Należy ponowienie udać się na wizytę do lekarza pierwszego kontaktu. Dokładny wywiad lekarski oraz badanie pozwolą na postawienie wstępnego rozpoznania oraz zlecenie dodatkowych badań.
Pozdrawiam