Czy lekarze na pewno się nie mylą i dobrze twierdzą, że to nerwica?

Witam. Mam 27 lat, od około 5-6 lat dokuczają mi dziwne pieczenia, bóle w klatce piersiowej, niekiedy duszności, tak jakbym zaraz miał zemdleć. Byłem już u dwóch kardiologów, robiłem echo serca, próbę wysiłkową, holter, ekg, morfologie, cholesterol, chyba wszystko co tylko możliwe pod kątem serca, wszystkie wyniki dobre. Lekarze mówią jednogłośnie, że to nerwica, czy na pewno tak jest?

Witam serdecznie.

Schorzenia układu sercowo-naczyniowego mogące dawać takie dolegliwości zostały wykluczone. Ponadto był Pan już dwukrotnie konsultowany kardiologicznie. Dlatego powodem dolegliwości nie jest układ krążenia.
Jeżeli wszystkie wyniki badań są prawidłowe to najprawdopodobniej przyczyną są zaburzenia nerwicowe. Dlatego należy je leczyć.

Pozdrawiam