Zapytaj lekarza

7 4 0 , 9 4 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ból i pieczenie w klatce piersiowej, przyśpieszone bicie serca

Witam,mam niepokojący problem ponieważ nie mogę określić co jest przyczyną bólu w klatce piersiowej.Jestem kobietą,mam 29 lat.Odczuwam pieczenie za mostkiem co uważałabym raczej że jest związane ze zgagą,ale do tego mam uciskający ból w górnej klatce piersiowej odczuwalny na wysokości obojczyków,także ból promieniujący do lewej łopatki czasami ręki.,mam przyśpieszone bicie serca.Wczoraj czułam drętwienie w lewej ręce,dziś bardziej dokucza mi ten piekący i uciskający ból w klatce.
KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu

Kołatanie serca

Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam!
Opisane przez Panią dolegliwości najprawdopodobniej mają podłoże kardiologiczne lub gastrologiczne. Bardziej prawdopodobna jest jednak choroba refluksowa. Sugeruję konsultację lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, który bez wątpienia zbierze wywiad, zbada Panią, zleci EKG oraz w przypadku prawidłowego wyniku najpewniej włączy inhibitor pompy protonowej. Jeśli takie leczenie nie przyniesie oczekiwanych rezultatów wskazana będzie konsultacja kardiologiczna.

0
Dr n. med. MaĹgorzata Ĺťach-Muzolf
Dr n. med. MaĹgorzata Ĺťach-Muzolf Kardiolog

Charakter zgłaszanych przez Panią dolegliwości nie jest w 100% charakterystyczny dla układu krążenia. Proponuję wizytę u lekarza rodzinnego i przebadanie pod kątem np.choroby refluksowej.
Pozdrawiam
M. Muzolf

redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy