Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 5 6 , 2 7 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zaburzenia oddychania: Pytania do specjalistów

Z czym mogą być związane te problemy z oddychaniem?

Witam. Mam 33 lata, Mężczyzna od 3 tygodni mam ciągłą duszność która nie ma przerw. Sytuacja wygląda tak jakbym normalnym oddychaniem nie nabierał wystarczającą ilość powietrza przez co zmuszany jestem do brania głębokiego wdechu przez usta przy czym raz się... Witam. Mam 33 lata, Mężczyzna od 3 tygodni mam ciągłą duszność która nie ma przerw. Sytuacja wygląda tak jakbym normalnym oddychaniem nie nabierał wystarczającą ilość powietrza przez co zmuszany jestem do brania głębokiego wdechu przez usta przy czym raz się uda a wiele razy nie. Mam również bardzo szybką męczliwość mięśni podstawowe czynności sprawiają mi problem. Byłem u Kardiologa który zrobił Echo serca i wykluczył przyczyne kardiologiczną zrobiłem RTG płuc Opis: Pasmowate Siateczkowate i drobnoguzkowe zagęszczenia w okolicach biegunów dolnych wnęk rtg mogące odp. zmianą zejściowym zmianom zapalnym (zejściowym?) lub zmianom bliznowato włóknistym. Poza tym pola płucne powietrzne bez wyraźnych zmian ogniskowych. Sylwestka serca rtg w granicach normy dla wieku. Wnęki szerokie, naczyniowe. Kąty przeponowo-żebrowe wolne. dodatkowo mam jeszcze opis RTG z przed 4 lat Zacienienie kąta przeponowo żebrowego prawego- ślad płymnu w jamie opłucnej prawej?zrosty? Nieliczne okołooskrzelowe zagęszczenia bieguna dolnego wnęki prawej -zejścoiwe zmiany zaplane?zmiany bliznowate? Poza tym pola płucna powietrzne bez zagęszczeń ogniskowych Sylwetka serca rtg w granicach normy Wnęki naczyniowe Mam umówionego Pulmunologa za 2 tygodnie ale bardzo się martwie moim stanem zdrowia ponieważ przy moim wieku mam straszne ograniczenia czynnościowe plus duszność przez którą męcze sie cały dzień i nie moge spać.
odpowiada 1 ekspert:
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek

Czy można na zawsze wyleczyć tę dolegliwość?

Po miesiącu od zachorowania na koronawirusa pojawiły mi się napadowe zaburzenia oddychania (hiperwentylacja) i zaburzenia rytmu serca (blok przedsionkowo-komorowy I stopnia, następnie tachykardia nadkomorowa ze wzrostem ciśnienia krwi do 185/120, tętno 155, czasami trzepotanie przedsionków, kolejny blok przedsionkowo-komorowy i ustąpienie... Po miesiącu od zachorowania na koronawirusa pojawiły mi się napadowe zaburzenia oddychania (hiperwentylacja) i zaburzenia rytmu serca (blok przedsionkowo-komorowy I stopnia, następnie tachykardia nadkomorowa ze wzrostem ciśnienia krwi do 185/120, tętno 155, czasami trzepotanie przedsionków, kolejny blok przedsionkowo-komorowy i ustąpienie tachykardii nadkomorowej). Echo serca wykazało drobne zwyrodnienia na płatkach zastawki mitralnej i trójdzielnej a także małą niedomykalność tych dwóch zastawek. W holterze EKG wykryto 20 przedwczesnych pobudzeń komorowych, 2000 pobudzeń nadkomorowych, średni rytm dobowy 80 uderzeń na minutę, najniższy - 40 (bradykardia zatokowa w godzinach snu), najwyższy - 170 (w czasie trwania tachykardii nadkomorowej). Czy można na zawsze wyleczyć występowanie napadowych tachykardii nadkomorowych w tym bloków przedsionkowo-komorowych i naprawić uszkodzone zastawki bez wszczepiania sztucznych? Do jakiego szpitala mam się udać?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Co mogły znaczyć te problemy z oddychaniem i suchość w ustach?

Spałem w nocy w pokoju razem z bratem. Powietrze w nim było bardzo ciepłe, zdecydowanie pokój potrzebował przewietrzenia. Okno było zamknięte. Nad ranem, miałem sen w którym wyczułem że coś się ze mną źle dzieje w prawdziwym życiu. Obudziłem się... Spałem w nocy w pokoju razem z bratem. Powietrze w nim było bardzo ciepłe, zdecydowanie pokój potrzebował przewietrzenia. Okno było zamknięte. Nad ranem, miałem sen w którym wyczułem że coś się ze mną źle dzieje w prawdziwym życiu. Obudziłem się i nie mogłem złapać tchu, czułem że się duszę. Od razu wstałem żeby się napić czegoś bo czułem ogromną suchość w gardle. Co to było? To może się powtórzyć? Dodam że jestem mężczyzną 21 lat, który dba o aktywność fizyczną, jestem chudy, nie biorę używek.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Co może powodować suchość tych miejsc?

Co moze powodować sluchosc błon śluzowych ,skory bol palacy calego ciała,,między krążkami brak plynu wszystkie kosci strzelają. Zle reaguje na leki po alkoholu nie mogłem oddychać oraz również straszna suchosc i zaburzenia widzenia jaki organ może źle pracować ze daje... Co moze powodować sluchosc błon śluzowych ,skory bol palacy calego ciała,,między krążkami brak plynu wszystkie kosci strzelają. Zle reaguje na leki po alkoholu nie mogłem oddychać oraz również straszna suchosc i zaburzenia widzenia jaki organ może źle pracować ze daje na wszystko stany zapalne ? Co sprawdzić choroby auto wykluczono.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Izabela Lenartowicz
Lek. Izabela Lenartowicz

Czy ten lek może powodować problemy z oddychaniem?

czy bisocard moze powodowac problemy z oddychaniem?
odpowiada 1 ekspert:
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek

Z czego mogą wynikać te niepokojące problemy z oddychaniem?

Witam mam 23 lata i Zauważyłam u siebie niepokojące objawy byłem w szpitalu i wyniki mam wszystkie dobre chodzi o moje oddychanie mam wrażenie jakbym miał za chwilę przestać oddychać mój oddech zwolnił jakby ciężko mi się oddychało nie mogę... Witam mam 23 lata i Zauważyłam u siebie niepokojące objawy byłem w szpitalu i wyniki mam wszystkie dobre chodzi o moje oddychanie mam wrażenie jakbym miał za chwilę przestać oddychać mój oddech zwolnił jakby ciężko mi się oddychało nie mogę wziąć pełnego oddechu nie wiem co się dzieje boję się że umrę morfologia krwi wyszła Pozytywnie a wszystko ładnie EKG ładne czuję jakby był zmęczony oddychaniem jakbym miał za chwilę przestać oddychać albo wstrzymać oddech boję się nie wiem co mam zrobić w takiej sytuacji gdzie szpital stwierdził że jestem zdrowy
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy problemy z kręgosłupem mogą powodować trudności w oddychaniu?

Dzień Dobry! Mój 15 letni syn ma okrągłe plecy (odchylenie 50 stopni). I od tamtego roku syn skarży się na trudności w oddychaniu, byliśmy u dobrego ortopedy i nic nie wykrył. Dodam też że syn choruje na autyzm atypowy a... Dzień Dobry! Mój 15 letni syn ma okrągłe plecy (odchylenie 50 stopni). I od tamtego roku syn skarży się na trudności w oddychaniu, byliśmy u dobrego ortopedy i nic nie wykrył. Dodam też że syn choruje na autyzm atypowy a w zeszłym roku mial hipohondrie. I chciałabym się zapytać czy przy okrągłych plecach rzeczywiście syn morze mieć utrudnione oddychanie?. Proszę o odpowiedź specjalisty.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy powinnam kontynuować diagnostykę przy tych dolegliwościach serca?

Dzien Dobry, Jestem kobieta, mam 27 lat. Kardiolog na podstawie Echo serca stwierdzil MKP- Mitral-klappen-prolaps (wypadanie platka zastawki mitralnej) jednoczesnie stwierdzajac, ze poza ta wada moje serce jest "wysportowane" i zdrowe. W zwiazku z tym, ze od okolo 15... Dzien Dobry, Jestem kobieta, mam 27 lat. Kardiolog na podstawie Echo serca stwierdzil MKP- Mitral-klappen-prolaps (wypadanie platka zastawki mitralnej) jednoczesnie stwierdzajac, ze poza ta wada moje serce jest "wysportowane" i zdrowe. W zwiazku z tym, ze od okolo 15 lat mam objawy typu: dusznosci, bol klatki piersiowej, palpitacje, nierowne bicie serca, zawroty glowy to lekarz zalecil b-bloker. Jestem osoba bardzo aktywna, nie kiedy podczas sportu dostawalam naglych atakow: mroczki przed oczami, napiecie ciala, bardzo szybkie bicie serca - nienaturalne, problem z oddechem. W takich momentach musialam przerwac sport i sie polozyc by zlapac oddech. Takie mocne ataki wystepowaly 1-2 w miesiacu. W czasie spoczynku zdazaja sie pojedyncze palpitacje, pojedyncze nie rowne bicie serca, zawroty glowy lub dusznosci. Borykam sie rowniez z nerwica, ktora daje sie we znaki- nie biore lekow, jednak potrafie odroznic symptomy mojej wady serca od symptomow nerwicy. Czy jest korelacja miedzy nerwica, a wypadaniem platka zastawki mitralnej? Bardzo prosze o informacje, czy w zwiazku z tym, ze objawy mojej wady serca daja sie we znaki, czy powinnam kontynuowac badania, co powinnam robic, poniewaz zdaniem lekarza jestem zdrowa. Dziekuje za pomoc
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Wiesław Łuczkowski
Lek. Wiesław Łuczkowski

Co może znaczyć drżenie mięśni i kłucie w nodze?

Witam, Od roku miewam drżenie mieśni, od niedawna zaś pojawiły się u mnie uczucie ukłucia w nodze oraz płytki oddech, przez co ciężko mi się oddycha.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Co takiego znaczą moje problemy z oddychaniem?

Dzień Dobry Od miesiąca ciężko mi się oddycha, mam trudności w łapaniu oddechu, czasami rano pojawia się mokry kaszel. Zrobiłem RTG płuc na którym wyszło: wzmożony rysunek okołooskrzelowy i śródmiąższowym o charakterze pozapalnym i przewlekłym, miąższ płucny rozdęty obwodowo. Robiłem... Dzień Dobry Od miesiąca ciężko mi się oddycha, mam trudności w łapaniu oddechu, czasami rano pojawia się mokry kaszel. Zrobiłem RTG płuc na którym wyszło: wzmożony rysunek okołooskrzelowy i śródmiąższowym o charakterze pozapalnym i przewlekłym, miąższ płucny rozdęty obwodowo. Robiłem także testy na przeciwciała przeciwko COVID-19 na którym wyszła liczba około 200, ale ostatnia choroba była w listopadzie. Co może mi dolegać?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Dlaczego mam problemy ze złapaniem tchu?

Jestem po drugim cesarskim cięciu jak wracałam do domu ze szpitala z samochodu to nie mogłam dojść do domu bo miałam problem ze złapaniem powietrza teraz jestem 6 tygodni po zabiegu i juz jest lepiej mówiłam o tym na wizycie... Jestem po drugim cesarskim cięciu jak wracałam do domu ze szpitala z samochodu to nie mogłam dojść do domu bo miałam problem ze złapaniem powietrza teraz jestem 6 tygodni po zabiegu i juz jest lepiej mówiłam o tym na wizycie kontrolnej ale lekarz nic mi na to nie powiedział teraz robiłam inhalacje z nebudose hipertonic i nebbud 0,25 połówkę i podczas inhalacji znowu ciezko mi sie oddycha a robie inhalacje bo mam zapalenie gardla. Czemu tak mam co to znaczy?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Jak pozbyć się takiego problemu z oddychaniem?

Dzień dobry, mam 24 lata i od niedawna zaczęłam mieć problemy z oddechem. Mój oddech zawsze był ciężki, płytki i głośny, ale teraz większość czasu czuję się na to za słaba. Nawet delikatne pocałunki przerywam, bo brakuje mi tchu. Nie... Dzień dobry, mam 24 lata i od niedawna zaczęłam mieć problemy z oddechem. Mój oddech zawsze był ciężki, płytki i głośny, ale teraz większość czasu czuję się na to za słaba. Nawet delikatne pocałunki przerywam, bo brakuje mi tchu. Nie jest to lękowe, więc jak wyglądają moje problemy z oddychaniem, gdy mam ataki paniki. Wtedy moje gardło jest zaciśnięte i chcę wymiotować, teraz po prostu nie mam siły. Chcę coś z tym zrobić, ale nie wiem z której strony ugryźć temat.
odpowiada 1 ekspert:
mgr Maciej Mizera
mgr Maciej Mizera

Dlaczego mam bóle głowy po grypie?

Witam po ostrej grypie boli mnie głowa ból pulsujący tuż nad oczami utrzymuje się już dwa tygodnie mniej więcej o stałych godzinach porannych trwa mniej więcej 2,3 godziny do tego dochodzą duszności problemy z oddychaniem zaburzenie widzenia światłowstręt. Żadne tabletki przeciwbólowe nie pomagają, co to może być ,jakie leki stosować?
odpowiada 1 ekspert:
Naturopata Fitoterapeuta spec medycyny naturalnej Mariusz Bek
Naturopata Fitoterapeuta spec medycyny naturalnej Mariusz Bek

Czy dzieci miewają nerwobóle?

Witam mam pytanie 11 letnia córka miała niedawno infekcje i po niej ciagle wspomina ze myśli żeby wziąć głęboki oddech a to ja boli chwilami w klatce a to noga a to ręka . W nocy śpi wszystko Ok w... Witam mam pytanie 11 letnia córka miała niedawno infekcje i po niej ciagle wspomina ze myśli żeby wziąć głęboki oddech a to ja boli chwilami w klatce a to noga a to ręka . W nocy śpi wszystko Ok w ciągu dnia jak ma zajęcie nic jej nie jest jak tylko pomyśli ze coś ja boli to od nowa musi wziąć głęboki wdech i tam w kółko . Moje pytanie brzmi czy takie dzieci mogą już mieć nerwobóle lub nawet nerwice ? Ja sama od kilku lat choruje na nerwice .
odpowiada 2 ekspertów:
Mgr Wojciech Tylek
Mgr Wojciech Tylek
Mgr Hanna Markiewicz
Mgr Hanna Markiewicz

Z jakim lekarzem należy skonsultować trudności z oddychaniem?

Witam. W sierpniu 2020r. zachorowałem na covid. Od 7 miesięcy, co drugi dzień, wykonuję ćwiczenia fizyczne(typowo siłowe, nie kardio), a mimo to mam straszną zadyszkę już po drugiej serii przysiadów, które zwykle wykonuję na początku sesji. Jakie badania należy wykonać, do kogo zwrócić się z tym problemem? Dziękuję.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Co jeszcze powinienem zbadać aby znaleźć przyczynę problemu?

Dzień dobry. Mężczyzna 33 lata, waga 97, wzrost 190cm. Mam powikłania po Covid, który przechodziłem w listopadzie 2021. Byłem w szpitalu, miałem zapalenie płuc, obszar zajęty zmianami 20% z mleczna szybą. Schudłem 12kg w 3tyg. Tomografia kontrolna w styczniu... Dzień dobry. Mężczyzna 33 lata, waga 97, wzrost 190cm. Mam powikłania po Covid, który przechodziłem w listopadzie 2021. Byłem w szpitalu, miałem zapalenie płuc, obszar zajęty zmianami 20% z mleczna szybą. Schudłem 12kg w 3tyg. Tomografia kontrolna w styczniu pokazała regresję zmian. Spirometria też wyszła prawidłowo. Saturacja też w normie. A tymczasem mam ciągle płytki oddech, całkowita nietolerancję wysiłku, po którym mam zawroty głowy i jeszcze płytszy, krótki oddech. Czuję się wtedy bardzo źle i muszę leżeć cały dzień, żeby dojść do siebie. Po za tym oddaję bardzo mało moczu w dzień, mimo że dużo piję wody. Obrzęków nie mam. Po nocy rano oddaję dwa razy dużo. Tak samo jak się położę w dzień po pół godziny oddaję normalne ilości. Lekarz zapisal mi tialorid, likwiduje on objawy ale nie przyczynę. Wyniki moczu w normie, kreatynina też. USG jamy brzusznej bez zmian. Ciśnienie w normie. Echo serca w normie. Tak samo EKG. Podczas lezenia mam puls 60,70, po wstaniu rośnie do 110 i tak się utrzymuje. Mam też kołatanie serca, szumy uszne, drżenie mięśni, drętwienie palców w nocy, często migrene z aura i snieg optyczny (migrena i śnieg od paru lat juz) Minęło już ponad 3miesiące od covid, byłem u lekarza POZ parę razy, 3 pulmonologów, 2 nefrologów, 2 urologów, 3 kardiologów i nikt nie potrafi mi pomóc, wszyscy mówią Long covid. Straciłem pracę gdyz nie jestem w stanie jej wykonywac. Co mogę jeszcze zrobić, co zbadać by odnaleźć przyczyne?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Z czego mogą wynikać takie problemy z oddychaniem?

Witam mam pewien problemy ogólnie choruje na nerwicę lękowa i lęk uogólnieniony nie biorę żadnych leków jak narazie ciągle mam lęki i silny stres dodam że palę papierosy calodniowo od dobrego pół roku zmagam się z uciążliwym problemem z oddychaniem... Witam mam pewien problemy ogólnie choruje na nerwicę lękowa i lęk uogólnieniony nie biorę żadnych leków jak narazie ciągle mam lęki i silny stres dodam że palę papierosy calodniowo od dobrego pół roku zmagam się z uciążliwym problemem z oddychaniem nie mogę zaczerpnąć głębokiego oddechu ciągle robię wdechy i ziewam męczy to ? Czy to od nerwicy już z przyzwyczajenia ledwo wstanę i tak mam i przy tym nie mogę wciągnąć brzucha taki twardy
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Bożena Waluś
Mgr Bożena Waluś

Dlaczego mam problem z nabraniem powietrza?

Witam mam 34 lata. 14miesięcy temu czyli tuż 4 miesiace po porodzie pojawiły się u mnie problemy z niemożnością nabrania powietrza. Barki , łopatki mega pospinane. Pomogły masaże. Od tygodnia czasu mam to samo znów nie mogę nabierać powietrza. Poszłam... Witam mam 34 lata. 14miesięcy temu czyli tuż 4 miesiace po porodzie pojawiły się u mnie problemy z niemożnością nabrania powietrza. Barki , łopatki mega pospinane. Pomogły masaże. Od tygodnia czasu mam to samo znów nie mogę nabierać powietrza. Poszłam do fizjo i jestem bardzo pospinana. Co jaka czas czuje ulgę ale jeszcze mi to nie minęło . Bardzo ciężko z tym żyć przy małym dziecku. Zatyka mnie co jakiś czas mam blokadę. Co zrobić ? Jak sobie pomoc. Dodatkowo zażywam magnefar b6 forte i valudol. Nie czuje poprawy. Endokrynologicznie ok. Neurolog dał skierowanie na rehabilitacje. Rodzinny zlecił mocz morfologię tez wszystko ok. Już nie wiem co robić Proszę o pomoc
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Z czego mogą wynikać takie problemy w nocy?

Witam. Odkąd pamiętam miewam czasami w nocy coś dziwnego. Budzę się nagle ,nie mogę złapać pełnego oddechu i przemieszczam się. Gdy byłam młodsza, wybudzalam się w nocy nie mogłam złapać oddechu i schodziłam po schodach do rodziców, a po chwili... Witam. Odkąd pamiętam miewam czasami w nocy coś dziwnego. Budzę się nagle ,nie mogę złapać pełnego oddechu i przemieszczam się. Gdy byłam młodsza, wybudzalam się w nocy nie mogłam złapać oddechu i schodziłam po schodach do rodziców, a po chwili jakbym się budziła i nie wiedziałam co się stało, jak ja tam zeszłam skoro spałam. Mama mówiła że mnie wołała ale nic nie słyszałam, nic nie widziałam a jednak wiedziałam dokąd idę. Coś jak lunatykowanie , tylko towarzyszyło temu to że nie mogłam złapać oddechu. Od kilka dobrych lat choruje na nerwice lękową. Podejrzewam że to może być przez to. Ale od 3 lat nie biorę leków bo urodziłam dziecko i nie mam lęków żadnych, nie licząc tego co czasami dzieje się w nocy , ale nie wiem czemu tak jest
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Hanna Markiewicz
Mgr Hanna Markiewicz

Dlaczego mam taki problem z oddychaniem przez nos?

Dzień dobry. Mam nietypowe pytanie. Mianowicie chodzi o mój nos, od pewnego czasu mam problem z oddychaniem przez nos na rozluźnionej twarzy i jestem zmuszona praktycznie cały czas rozszerzać nozdrza bo inaczej dostaje jakiejś zadyszki, nie wiem z czego... Dzień dobry. Mam nietypowe pytanie. Mianowicie chodzi o mój nos, od pewnego czasu mam problem z oddychaniem przez nos na rozluźnionej twarzy i jestem zmuszona praktycznie cały czas rozszerzać nozdrza bo inaczej dostaje jakiejś zadyszki, nie wiem z czego to może wynikać bo to raczej nietypowy problem ale bardzo przeszkadzający w funkcjonowaniu. Pozdrawiam serdecznie :)
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski
Patronaty