Dlaczego mam takie duże problemy z oddychaniem?

Witam, jestem po dwóch zabiegach na nos. Pierwszy to była korekta malzowin nosowych po kilku latach drugi prostowanie przegrody nosowej. Przed tymi zabiegami oddychalem doskonale, od momentu pierwszego zabiegu mam wciąż problemy z oddychaniem, budzę się w nocy, mam trudności z zwykłym normalnym funkcjonowaniem, wciąż chodzę mając przy sobie xylometazolin. Od stawiałem go już wielokrotnie ostatnio na pół roku jednak efekt był żaden z każdym dniem oddychalem coraz gorzej, zrobiłem tomografie żeby zobaczyć jak sytuacja wygląda obecnie proszę o informacje czy jest coś co można zrobić w moim przypadku oczywiście na podstawie wyniku badania. Dyskretne zgrubienie błoń śluzowych zachylkow zebodolowych obu zatok szczękowych po stronie prawej do 2.6 mm po lewej do 2.4 mm.Poza tym zatoki oboczne nosa oraz sitowie prawidłowo powietrzne, kompleksy ujściowe przewodowe obustronnie drozne, przerost błoń śluzowych małżowin nosowych istotnie uposledzajacy drożność przewodów nosowych
MĘŻCZYZNA, 33 LAT 6 miesięcy temu

Przyjedź damy radę. Pewnie trzeba powtórzyć operacyjnie zmniejszenie małżowin nosowych i kamerą sprawdzić czy nie masz przetrwałego trzeciego migdałka z dzieciństwa do usunięcia.