Z czego mogą wynikać takie problemy w nocy?

Witam. Odkąd pamiętam miewam czasami w nocy coś dziwnego. Budzę się nagle ,nie mogę złapać pełnego oddechu i przemieszczam się. Gdy byłam młodsza, wybudzalam się w nocy nie mogłam złapać oddechu i schodziłam po schodach do rodziców, a po chwili jakbym się budziła i nie wiedziałam co się stało, jak ja tam zeszłam skoro spałam. Mama mówiła że mnie wołała ale nic nie słyszałam, nic nie widziałam a jednak wiedziałam dokąd idę. Coś jak lunatykowanie , tylko towarzyszyło temu to że nie mogłam złapać oddechu. Od kilka dobrych lat choruje na nerwice lękową. Podejrzewam że to może być przez to. Ale od 3 lat nie biorę leków bo urodziłam dziecko i nie mam lęków żadnych, nie licząc tego co czasami dzieje się w nocy , ale nie wiem czemu tak jest
KOBIETA, 24 LAT 10 miesięcy temu

Witam Panią,

Opisane przez Panią objawy mogą mieć podłoże emocjonalne,

to znaczy, że są natury psychologicznej.

Możliwe, że ich źródłem są przeżywane emocje, stres lub przykre

doświadczenia z przeszłości.

Jeżeli stwierdzono u Pana zaburzenia lękowe, to one mogą powodować

problemy ze snem, które Pani opisuje.

Zaburzenia lękowe bardzo często przyczyniają się do odczuwania różnych

nieprzyjemnych objawów psychicznych i somatycznych

Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć zaburzenia lękowe,

i ich uciążliwe konsekwencje, należy dotrzeć do źródła problemu

i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.

Podstawową i często wystarczającą formą leczenia zaburzeń lękowych

jest psychoterapia.

Dlatego zachęcam Panią do podjęcia odpowiedniej psychoterapii.

Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno z objawami jak i przyczynami

zaburzeń lękowych oraz ich konsekwencjami, dzięki czemu odzyska Pani

spokój równowagę wewnętrzną i radość życia.

Gdyby chciała Pani ze mną porozmawiać o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/