Z czego mogą wynikać takie duszności w moim wieku?

Witam! Z góry błagam o pomoc. Zacznę od początku. Mam 18 lat i ponad miesiąc temu w nocy dostałam pierwszych dusznosci. Serce mi lekko kołatało i ciężko mi było łapać oddech. Zasnęłam, lecz na drugi dzień było to samo. I to tak się utrzymuje. Kilka dni później udałam sie na sor, zrobili mi tam ekg, zmierzyli ciśnienie itp niby wszystko wyszło idealnie. Mój stan nie zmieniał się a pogarszał, dodam że jestem tez alergiczka także myślałam że może to była wina tego. Niestety po kilku tygodniach dopadło mnie straszne osłabienie na codzień, złe samopoczucie no i dusznosci dalej się utrzymywały. Raz dostałam ataku, to myślałam że umieram. Dziś sprawdzalam tarczycę i wszystko niby też gra, więc co mi jest? Jestem strasznie młoda, boje się o swoje życie i nie mogę normalnie funkcjonować.

Kołatanie serca to objaw, który należy skonsultować z kardiologiem. Konieczne będzie wykonanie EKG met. Holtera (24h) oraz badania echokardiograficznego. Ponadto proszę oznaczyć morfologię, jonogram, stężenia kreatyniny, mocznika oraz aminotransferaz. Przy wykluczeniu somatycznych przyczyn dolegliwości, należy podejrzewać tło psychogenne i skorzystać z porady psychiatrycznej.

Witam Panią,

Objawy, które Pani opisuje, w tym lęk o własne zdrowie,

lęk przed śmiercią, wskazują na zaburzenia lękowe.

Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas

osobistej konsultacji po wnikliwym przyjrzeniu się różnym

sytuacjom i wydarzeniom na przestrzeni Pani życia.

Ludzie cierpiący na zaburzenia nerwicowe często doświadczają

różnych nieprzyjemnych objawów somatycznych wywołanych

rozchwianiem równowagi układu wegetatywnego,

m.in. przyspieszony oddech, uczucie duszności,

kołatanie serca, przyspieszone tętno, bóle głowy i wiele

innych dolegliwości, które jeszcze bardziej potęgują ich lęk.

Aby skutecznie wyleczyć zaburzenia lękowe i ich uciążliwe

konsekwencje, należy dotrzeć do źródła problemu

i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.

Dlatego zachęcam Panią do podjęcia odpowiedniej psychoterapii.

Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno z objawami jak i przyczynami

zaburzeń nerwicowych oraz ich konsekwencjami, dzięki czemu

odzyska Pani spokój, równowagę wewnętrzną i radość życia.

Gdyby chciała Pani porozmawiać o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/