Dlaczego czasem serce mi szybko bije?

Witam czesto w nocy budzę się i mam przyspieszony bicie serca, odrazu dostaje rozwolnienie poce się i brakuje mi powietrza. Czuje wtedy nie pokój i strach przed śmiercią. Przeważnie uspokaja,się gdy otworzę ikonki zacznę spokojnie oddychać. Czasem ma tak nawet w dzien. Ma również silne bóle głowy

Dzień dobry, objawy przypominają atak lęku. Proszę skonsultować się z psychologiem lub psychoterapeutą. Warto też udać się do lekarza rodzinnego celem wykluczenia biologicznego podłoża opisanych objawów.

Pozdrawiam. Kamila Dziwota

Witam Panią,

Objawy, które Pani opisuje, w tym lęk o własne zdrowie,

lęk przed śmiercią, wskazują na zaburzenia lękowe.

Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas

osobistej konsultacji po wnikliwym przyjrzeniu się różnym

sytuacjom i wydarzeniom na przestrzeni Pani życia.

Ludzie cierpiący na zaburzenia nerwicowe często doświadczają

różnych nieprzyjemnych objawów somatycznych wywołanych

rozchwianiem równowagi układu wegetatywnego,

m.in. przyspieszony oddech, uczucie duszności,

kołatanie serca, przyspieszone tętno, bóle głowy i wiele

innych dolegliwości, które jeszcze bardziej potęgują ich lęk.

Aby skutecznie wyleczyć zaburzenia nerwicowe i ich uciążliwe

konsekwencje, należy dotrzeć do źródła problemu

i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.

Dlatego zachęcam Panią do podjęcia odpowiedniej psychoterapii.

Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno z objawami jak i przyczynami

zaburzeń nerwicowych oraz ich konsekwencjami, dzięki czemu

odzyska Pani spokój, równowagę wewnętrzną i radość życia.

Gdyby chciała Pani porozmawiać o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/