Czym mogą być spowodowane te objawy?
Witam. Kilka dni bolała mnie klatka z lewej strony nad piersią. Po jakimś czasie pojawiły się bóle oraz zawroty głowy. Uczucie jak bym miał się zaraz przewrócić. Spanikowalem przy czym powstała hiperwentylacja. Trafiłem do szpitala gdzie zostały mi zrobione badania.( tk głowy,przeswietlenie klatki,usg jamy brzusznej. Wszystko było ok). Później zostałem prywatnie przebadany przez kardiologa. Wszytsko ok. Z czasem powstawały różne inny bóle. Bole ścięgien,pleców,brzucha czy żołądka. Teraz jak zaboli brzuch czy są klocia w klatce pojawia się lęk. Czy takie objawy mogą być w nerwicy lekowej spowodowanej przemęczeniem czy stresem?

MĘŻCZYZNA, 23 LAT ponad rok temu
Leczenie nerwicy
Witam Pana,
Opisane przez Pana objawy wskazują na zaburzenia nerwicowe.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas
osobistej konsultacji po wnikliwym przyjrzeniu się różnym
sytuacjom i wydarzeniom na przestrzeni Pana życia.
Ludzie cierpiący na zaburzenia nerwicowe często doświadczają
różnych nieprzyjemnych objawów somatycznych wywołanych
rozchwianiem równowagi układu wegetatywnego,
m.in. przyspieszony oddech, uczucie duszności,
ból w okolicach serca, kołatanie serca, przyspieszone tętno,
bóle głowy zawroty głowy, dolegliwości żołądkowe i wiele innych dolegliwości,
które jeszcze bardziej potęgują ich lęk.
Koncentrowanie się nawet na niewielkich dolegliwościach
powoduje, że lęk o zdrowie i o własne życie narasta
i co raz trudniej go ujarzmić.
Ponieważ lęk jest bardzo silny i często trudno powiązać go
z czymś, co go spowodowało, dlatego tak trudno rozpoznać,
zrozumieć i poradzić sobie z nim bez specjalisty.
Żeby Panu pomóc, trzeba poznać dokładnie naturę Pana
problemu, dotrzeć do przyczyny Pana lęków
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Terapeuta pomoże Panu uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami zaburzeń lękowych i ataków paniki
oraz ich konsekwencjami dzięki czemu odzyska Pan spokój,
równowagę wewnętrzną i radość życia.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie
Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: psycholog24x@gmail.com
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl