Co może znaczyć taki ucisk w gardle i skoki ciśnienia?
Witam Mam 25 lat i od paru tygodni ucisk w gardle, cały czas czuć taką gulę, czasami nagle skacze ciśnienie i serce zaczyna szybciej bić, kręci mi się w głowie i czuję się jakbym zaraz miał zemdleć albo mieć zawał , codziennie czuję ból po lewej stronie klatki piersiowej na różnych wysokościach, ale zawsze po lewej stronie najczęściej zaraz pod sutkiem. EKG i badania diagnostyczne od od krwi i moczu i tomografu robiłem w czerwcu, wszystko w normie

MĘŻCZYZNA, 25 LAT ponad rok temu
Kołatanie serca
Witam Pana,
Jeżeli wszystkie badania są w porządku to możliwe,
że Pana dolegliwości mają podłoże psychologiczne.
Pana objawy mogą sugerować zaburzenia nerwicowe,
które często przyczyniają się do odczuwania różnych
nieprzyjemnych objawów somatycznych.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas
osobistej konsultacji po wnikliwym przyjrzeniu się różnym
sytuacjom i wydarzeniom na przestrzeni Pana życia.
Osoby cierpiące na zaburzenia nerwicowe mogą odczuwać
różne objawy wywołane rozchwianiem równowagi układu
wegetatywnego, m.in. przyspieszony oddech, uczucie duszności,
ucisk w gardle (poczucie guli w gardle),
ucisk lub przeszywający ból w okolicach serca, kołatanie serca,
bóle głowy, czasami zawroty głowy, skoki ciśnienia
i wiele innych dolegliwości,
które jeszcze bardziej potęgują ich lęk.
Żeby skutecznie Panu pomóc, należy poznać
dokładnie naturę problemu, dotrzeć do jego źródeł
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Pana do podjęcia odpowiedniej psychoterapii.
Terapeuta pomoże Panu uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami zaburzeń nerwicowych oraz ich konsekwencjami,
dzięki czemu odzyska Pan spokój i równowagę wewnętrzną.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie
Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: psycholog24x@gmail.com
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl