Dlaczego mam ten ucisk nad pępkiem?

Witam , od pewnego czasu dolegają mi dziwne dolegliwości , to znaczy od listopada ubiegłego roku , dolegliwości te to dziwny ucisk nad pępkiem to znaczy od pępka do okolic mostka , ból szyi przy skretach głowy , dziwne rwanie po lewej stronie pod piersią / sutkiem tak jakby jakiś nerwoból zaraz pod sutkiem lewe zebro nie pod samym zebrem tylko na jego wysokosci , myślałem że to może serce , ale byłem u kardiologa i wszystko ok , do tego czasem mi sie dziwnie oddycha tak jakbym nie oddychał pełną piersia tylko oddech jakbym miał ucisk z tyłu szyi , do tego strach ze cos sie dzieje z organizmem , strach przed spaniem ze cos nie tak z sercem , nie wiem czy to nerwica , dwa lata temu przeżyłem traume po śmierci rodziców , czasem dziwnie mnie bolą plecy , i takie dziwne jakby uszczypniecia w organizmie , do tego to całe nakrecanie sie ze cos nie tak i jeszcze to zaciskanie sie na gardle jakby gula martwi mnie ten ucisk i to rwanie pod lewa piersia a do tego rano jak sie budze to pluje taka flegma jak by mi sciekała z zatok czasem pieczenie zgaga , czy moze to jakas infekcja , bakteria ?? i moje zszargane nerwy o mysleniu caly czas ze cos jest nie tak , prosze o porade

Witam Pana,

Problemy, które Pan opisuje mogą być reakcją obronną

ludzkiej psychiki na stres, lęk, przeżywane emocje,

czy traumatyczne przeżycie w przeszłości.

Objawy, które Pan opisuje, w tym lęk o własne zdrowie,

wskazują na zaburzenia nerwicowe.

Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas osobistej

konsultacji po wnikliwym przyjrzeniu się różnym sytuacjom

i wydarzeniom na przestrzeni Pana życia, które doprowadziły

do opisanych zaburzeń.

Ludzie cierpiący na zaburzenia nerwicowe często doświadczają

różnych nieprzyjemnych objawów somatycznych wywołanych

rozchwianiem równowagi układu wegetatywnego ,m.in. przyspieszony oddech,

uczucie duszności, kołatanie serca, przyspieszone tętno, ucisk w gardle,

bóle głowy i wiele innych dolegliwości, które jeszcze bardziej potęgują ich lęk.

Jednak koncentrowanie się nawet na niewielkich dolegliwościach

powoduje, że lęk o zdrowie, lęk przed uduszeniem się i lęk o własne

życie narasta i coraz trudniej go ujarzmić.

Zaburzeniom nerwicowym często towarzyszy rozdrażnienie, napięcie psychiczne,

znaczne obniżenie nastroju, nieumiejętność odpoczywania…

Żeby Panu pomóc, trzeba poznać dokładnie naturę Pana problemu,

dotrzeć do przyczyny Pana lęków i na tej podstawie opracować właściwą

metodę terapii.

Zachęcam Pana do podjęcia odpowiedniej psychoterapii.

Terapeuta pomoże Panu wypracować umiejętności radzenia sobie

ze stresem, z emocjami, a także uporać się z lękami i pozostałymi

dolegliwościami, dzięki czemu odzyska Pan spokój, równowagę wewnętrzną

i radość życia.

Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/