Dlaczego moje serce bije nieregularnie?

Witam od jakiś 2 lat zmagam się z takim problemem serce w trakcie odpoczynku zaczyna bić nie równo przyspiesza i zwalnia odczuwam przy tym lęki i strach o własne zdrowie i życie. Po pobycie w szpitalu na stałe przyjmuje leki nebilet , zaranta, liphantyl,prestarium mam nadciśnienie i podobno nerwice lekową ... W co nie chce mi się wierzyć mysle ze poprostu wszystko najlepiej przypisać nerwicy i problem z głowy. Stwierdzono że mam podwyższony cholesterol . Często odczuwam bole w klatce piersiowej, zimne poty , zawroty głowy, zmeczenie , i moja kondycja uległa pogorszeniu .

Witam Pana,
Przyspieszone bicie serca, kołatanie serca, ból w klatce
piersiowej
, w okolicach serca- to dolegliwości, które bardzo
często występują przy zaburzeniach nerwicowych.
Najsilniej odczuwane są w chwilach stresu lub lęku o własne
zdrowie czy życie.
To samo dotyczy skoków ciśnienia, poczucia duszności
i pozostałych dolegliwości, które powstają w wyniku lęku
czy stresu.
Natomiast koncentrowanie się nawet na niewielkich
dolegliwościach powoduje, że lęk o zdrowie i o własne życie
narasta i coraz trudniej go ujarzmić.
Jeżeli przeprowadzone badania nie wykazały u Pana
schorzeń somatycznych a lekarz stwierdził nerwicę,
to ona może powodować dolegliwości, które Pan opisuje.
Opisane przez Pana dolegliwości somatyczne,
wskazują na zaburzenia nerwicowe.
Ludzie cierpiący na zaburzenia nerwicowe często doświadczają
różnych nieprzyjemnych objawów somatycznych wywołanych
rozchwianiem równowagi układu wegetatywnego,
m.in. przyspieszony oddech, uczucie duszności,
ból w okolicach serca, kołatanie serca, przyspieszone tętno,
bóle głowy i wiele innych dolegliwości, które jeszcze bardziej
potęgują ich lęk.
Postawioną diagnozę można potwierdzić lub wykluczyć
tylko podczas osobistej konsultacji, po wnikliwym
wywiadzie i zbadaniu okoliczności, które doprowadziły
do opisanych zaburzeń.
Żeby Panu pomóc, trzeba poznać dokładnie naturę Pana
problemu, dotrzeć do przyczyny Pana lęków o zdrowie
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Pana do podjęcia odpowiedniej psychoterapii.
Terapeuta pomoże Panu uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami zaburzeń nerwicowych oraz ich konsekwencjami,
dzięki czemu odzyska Pan równowagę wewnętrzną, spokój
i radość życia.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: psycholog24x@gmail.com
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl

Dzień dobry, jeśli Panu powiedziano, że to nerwica, to musiały być ku temu podstawy. Zastanawia mnie dlaczego wątpi Pan w tę diagnozę. Istnieje duży związek między ciałem a emocjami. Proszę zauważyć, jak ogromny wpływ na cały organizm ma stres. Podobnie działa lęk, smutek, złość. Nerwica jest chorobą, która wymaga leczenia, nie oznacza "problemu z głowy". Lęk i obawy o swoje życie są jej typowymi objawami. Jeśli mimo zażywanych leków, objawy się utrzymują, jest to znak, że należy rozpocząć leczenie psychologiczne i prawdopodobnie psychiatryczne. Proszę pomyśleć nad czym, czy w Pana życiu są obecne problemy osobiste, z którymi Pan sobie nie jest w stanie poradzić od dawna. Jest to częste przy nerwicach.
Najskuteczniejszą metodą leczenia nerwicy jest psychoterapia. Proszę udać się do psychologa.
Pozdrawiam.