Czy ja mam jakieś zaburzenia psychiczne?

Witam. Cały czas czuję silny niepokój w srodku i cały czas mam w glowie to,że umieram ;( coś mi podpowiada żeby się pożegnać z bliskimi bo odchodzę,mam zaburzenia wzroku i mowy.jestem osłabiony,trudność mi sprawia rozmowa. Cały czas mam myśli o własnej śmierci,nieustannie jestem przygnebiony I smutny,chce mi się płakać. Organizm daje mi impulsy do głowy że umieram.wszystko się zaczęło w marcu gdy podłączyłem alkohol i amfetamine I wylądowałem na sorze z atakiem który wyglądał tak że drzaly mi ręce i nogi,serce straszne mi waliło I czułem że umieram.. tych ataków miałem z 6 może 7 razy. Dodam że od marca czyli od pierwszego ataku już nie pije wogole,nagle rzuciłem alkohol po tym jak dostałem ataku a wcześniej nie miałem problemu że zdrowiem tylko nadużywalem alkoholu. Wszystko dzieje się nieustannie od marca,najgorszy jest ciągły niepokój I dyskomfort w klatce piersiowej oraz to co mam w glowie czyli przekonanie że umieram. Miałem echo serca i ekg I z sercem wszystko w porządku.przez to nie mogę funkcjonować ani pracować. Wszyscy bliscy mi mówią że ja sobie to wkrecam I żebym się wziął za robotę A to mnie jeszcze bardziej dołuje.czy to nerwica?depresja? Czy po prostu po połączeniu alkoholu i amfetaminy uszkodzonej nerwy lub coś innego nieodwracalnie? Mój umysł nawet nie chce przyjąć do świadomości to ze problem może tkwić z powodu jakiegoś zaburzenia psychicznego.. proszę pomóżcie mi

Witam Pana,
Objawy, które Pan opisuje, w tym lęk o własne zdrowie,
lęk przed śmiercią, lęk, że coś się stanie, wskazują na zaburzenia
lękowe, nerwicowe.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas
osobistej konsultacji po wnikliwym przyjrzeniu się różnym
sytuacjom i wydarzeniom na przestrzeni Pana życia,
które doprowadziły do opisanych zaburzeń.
Prawdopodobnie stres związany z objawami, które pojawiły się
na skutek połączenia alkoholu i amfetaminy lub jakieś przykre,
traumatyczne doświadczenia z przeszłości wywołały u Pana
bezpodstawny, a jednak dla Pana przeraźliwy lęk.
Każdy lęk, również ten przed atakami paniki, przed śmiercią,
przyczynia się do odczuwania
różnych nieprzyjemnych objawów somatycznych.
W konsekwencji, ludzie cierpiący na zaburzenia lękowe
odczuwają różne objawy wywołane rozchwianiem równowagi
układu wegetatywnego, m.in. przyspieszony oddech,
uczucie duszności, nadmierne pocenie, kołatanie serca,
przyspieszone tętno, bóle w klatce piersiowej, bóle głowy
i wiele innych dolegliwości, które jeszcze bardziej
potęgują ich lęk.
Jednak koncentrowanie się nawet na niewielkich dolegliwościach
powoduje, że lęk o zdrowie i o własne życie narasta
i coraz trudniej go ujarzmić, a to może doprowadzić
do poważnych zaburzeń.
Żeby Panu pomóc, trzeba poznać dokładnie naturę Pana
problemu, dotrzeć do przyczyny Pana lęków
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Pana do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Panu odzyskać równowagę wewnętrzną,
wypracować umiejętności radzenia sobie ze stresem, z emocjami ,
a także uporać się z lękami i pozostałymi dolegliwościami.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: psycholog24x@gmail.com
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl