Czy taki lęk przed chorobami to wina stresu?

Witam mam 24 lata i od dłuższego czasu mam pewien problem... Boję się że umieram najbardziej boję się że mam zawał... Robiłam prywatnie badania USG serca i płuc jakiś rok temu i dwa lata wcześniej i lekarz stwierdził że zdrowa jak ryba, i na jakiś czas miała spokój ale potem znów wróciło... Odczuwam bóle przeszywajace klatkę piersiowa i skurcze w okolicy serca boli mnie lewa ręką czy noga. Byłam nie raz u lekarza rodzinnego i stwierdził bóle towarzyszą od kręgosłupa ponieważ urodziłam się z wadą, brałam leki i mascie i nic dalej te same objawy a ja uważam że to zawał i wpadam w panikę nie mogę tego wmówić ani słuchać gdy usłyszę w tv czy gdy ktoś to mówi serce bije mi szybciej i poce się to straszne uczucie mam podobnie gdy boli mnie bardzo głową uważam że to udar mózgu, paraliż wylew mam najgorsze choroby...... Tak się nie da żyć to straszne uczucie towarzyszy mi cały czas żyje cały czas w strachu nie mogę nic zrobić nie mogę normalnie funkcjonować boże ja kiedyś taką nie byłam.. Byłam spokojna normalna dziewczyna nie miałam takich objawów strachu nieustannego..... Nie wiem skąd to mi się wzięło.. Ze stresu? W ostatnim czasie jest mi bardzo ciężko mój narzeczony trafił do więzienia a ja mam dużo na głowie adwokat, kurator itp. Ale to trwa od jeszcze dawniej... Bardzo chciałabym aby ktoś mi w końcu pomógł chce żyć normalnie puki co to cały czas strach

Jeśli lęk jest nadmiernie nasilony i przeszkadza w normalnym funkcjonowaniu ważna jest pomoc psychiatryczna, bądź psychoterapia indywidualna. Często w sytuacjach kryzysu życiowego pojawiają się nadmierne reakcje lękowe z objawami psychosomatycznymi. Warto skorzystać z pomocy specjalistów.

Witam Panią,
Objawy, które Pani opisuje, w tym lęk o własne zdrowie i życie
wskazują na zaburzeniom lękowe.
Prawdopodobnie stres lub jakieś przykre doświadczenia
z przeszłości wywołały u Pani bezpodstawny,
a jednak dla Pani przeraźliwy lęk.
Każdy lęk, również ten związany z atakami paniki,
lęk o własne zdrowie czy lęk przed śmiercią, przyczynia się
do odczuwania różnych nieprzyjemnych objawów somatycznych.
W konsekwencji, ludzie cierpiący na zaburzenia lękowe,
ataki paniki, mogą odczuwać różne objawy wywołane
rozchwianiem równowagi układu wegetatywnego,
m.in. przyspieszony oddech, uczucie duszności,
ucisk lub przeszywający ból w okolicach serca, ból lub sztywnienie
jednej strony ciała, kołatanie serca, bóle głowy, czasami
zawroty głowy i wiele innych dolegliwości, które jeszcze bardziej
potęgują ich lęk.
Jednak koncentrowanie się nawet na niewielkich dolegliwościach
powoduje, że lęk o zdrowie i o własne zdrowie i życie narasta
i coraz trudniej go ujarzmić, a to może doprowadzić
do poważnych zaburzeń.
Aby skutecznie wyleczyć ataki paniki i zaburzenia lękowe
oraz ich uciążliwe konsekwencje, należy dotrzeć do źródła
problemu i na tej podstawie opracować właściwą
metodę terapii.
Dlatego zachęcam Panią do skorzystania z psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani odzyskać równowagę wewnętrzną,
wypracować umiejętności radzenia sobie ze stresem, z emocjami ,
a także uporać się z lękami i pozostałymi dolegliwościami,
dzięki czemu odzyska Pani spokój i i radość życia.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: psycholog24x@gmail.com
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl