Jak poradzić sobie z takimi stanami?

Witam, właściwie nie wiem, co do końca jest, że mną nie tak leczę się na stany lękowe i ataki paniki przyjmuję Mirta zapina w dawce 45mg i Propranolol w dawce 40mg 3 razy dziennie. Od ponad 40 dni mój stan się pogorszył częściej pojawiają się ataki panik i ogólnie odczuwam silniejszy lęk I pojawiły się nowe objawy w postaci powtarzające się natrętne myśli odczuwam strach boję się, że umrę, że nagle zatrzyma się serce albo przestanę oddychać właściwie to już nie wiem, co się ze mną dzieję poinformowałem swojego lekarza o tym i poprosiłem o receptę na Diazepam, ale lekarz nie dał mi recepty, mimo że w przeszłości kilka razy dostałem receptę na ten lek. Coraz częściej się zastanawiam, czy ja właściwie jeszcze żyje, ponieważ czasami pojawiają się też takie myśli odczucia, że czuję się jak obcy na innej planecie Czuję się, jakbym był nie sobą boję się, że zaraz zwariuję mam wrażenie czasami, że już nie żyje, nie wiem, co mi jest, czy ja mam nerwice natręctw nerwice lękową, czy co mam tylko nadzieję, że jakby coś mi się stało, jakbym umarł to ktoś odpowie za moją śmierć, bo cały czas informowałem lekarza o tych objawach.
MĘŻCZYZNA, 25 LAT 11 miesięcy temu

Dzień dobry

Jeśli nie jest Pan zadowolony z leczenia u swojego prowadzącego lekarza w każdej chwili można poprosić innego specjalistę o drugą opinie leczenia.

Opisane objawy proszę również z konsultować z psychologiem który jest tym specjalistą do którego powinien się również udać, szkoda, że lekarz prowadzący leczenie nie zlecił konsultacji psychologicznej.

Pozdrawiam

Witam Pana,

Tak. Objawy, które Pan opisuje wskazują na zaburzenia lękowe z atakami paniki.

Zaburzenia lękowe, w tym ataki paniki, nie tylko dezorganizują życie,

ale też przynoszą poczucie niepewności i zagubienia, ograniczają niezależność,

hamują aktywność społeczną i utrudniają normalne funkcjonowanie

w społeczeństwie, zabierając tym samym całą radość życia.

Zaburzeniom lękowym często towarzyszy rozdrażnienie, napięcie psychiczne,

znaczne obniżenie nastroju, nieumiejętność odpoczywania…

Każdy lęk, również ten związany z atakami paniki, lęk o własne zdrowie

czy lęk przed śmiercią, przyczynia się do odczuwania różnych nieprzyjemnych

objawów somatycznych.

W konsekwencji, ludzie cierpiący na zaburzenia lękowe, ataki paniki,

mogą odczuwać różne objawy wywołane rozchwianiem równowagi

układu wegetatywnego, m.in. przyspieszony oddech, uczucie duszności,

ból w okolicach serca, kołatanie serca, przyspieszone tętno, bóle głowy

i wiele innych dolegliwości, które jeszcze bardziej potęgują ich lęk.

Zdarza się, że podczas ataku paniki występują objawy

podobne do zawału.

Jednak koncentrowanie się nawet na niewielkich dolegliwościach powoduje,

że lęk o zdrowie i o własne życie narasta i co raz trudniej go ujarzmić.

Powinien Pan jednak wiedzieć, że farmakologia jest leczeniem

objawowym - leki nie leczą zaburzeń lękowych i ataków paniki.

Nie rozwiązują problemu, jedynie tłumią objawy.

Warto więc zastanowić się nad wprowadzeniem właściwej psychoterapii

w proces leczenia..

Zaburzenia lękowe i ataki paniki są w pełnie uleczalne na drodze odpowiednio

dopasowanej psychoterapii.

Zachęcam Pana do podjęcia psychoterapii.

Terapeuta pomoże Panu uporać się zarówno z objawami jak i przyczynami

lęków i ataków paniki oraz ich konsekwencjami, dzięki czemu odzyska Pan spokój

i radość życia.

Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/