Jak mogę radzić sobie z uciążliwymi napadami paniki?

Witam, chciałabym poradzić się w kwestii napadów paniki, stresu, które prowadzą u mnie często do pojawienia się problemów w codziennym funkcjonowaniu. Wszystko myślę jest związane z upływającym czasem, z czym nie mogę się pogodzić. Mam dopiero 30 lat, a nie potrafię iść do przodu, jestem samotna i mieszkam sama. Mam pracę, w której nie mam większych problemów, jednak mimo to w każdym momencie może przyjść i przychodzi atak, że coś mija nie wróci, za wszelką cenę mogłabym wrócić np. do czasu szkoły średniej, żeby było jak wtedy. Jeśli chodzi o fakt zdrowia to mam podwyższone ciśnienie, osłabienie, jestem niespokojna, ciągle mam wrażenie, że coś się stanie. Dodatkowo mam przyspieszone bicie serca, gdy te myśli nawracają. Często puchną mi kostki, łydki, bolą żyły na rękach. Piję dużą ilość wody, tak zalecił mi lekarz, badanie krwi wykazało, że mam za gęstą krew. Mało kiedy potrafię cieszyć się z życia, z tego co jest i obawiam się, że później znowu będę żałować, że nie doceniłam tego co jest teraz i krąg się zamyka.
KOBIETA, 30 LAT 12 miesięcy temu

Dzień dobry.

W opisanych objawach wskazana wizyta u dobrego psychologa/psychoterapeuta lub psycholog kliniczny.

W/w specjaliści są wstanie w opisanych objawach pomóc Pani wrócić do zdrowia i cieszyć się życiem.

Wskazana była by również diagnostyka laboratoryjna z krwi o której Pani nic nie wspomina a warto ją wykonać i oczywiście postarać się o systematyczną akywność fizyczną nawet tą najmniejszą.

Pozdrawiam

Witam Panią,

Objawy, które Pan opisuje wskazują na zaburzenia nerwicowe z atakami paniki..

Zaburzenia lękowe, w tym ataki paniki, nie tylko dezorganizują życie,

ale też przynoszą poczucie niepewności i zagubienia, ograniczają niezależność,

hamują aktywność społeczną i utrudniają normalne funkcjonowanie w społeczeństwie,

zabierając tym samym całą radość życia.

Zaburzeniom lękowym często towarzyszy rozdrażnienie, napięcie psychiczne,

znaczne obniżenie nastroju, nieumiejętność odpoczywania…

Każdy lęk, również ten związany z atakami paniki, lęk o rodzinę, lęk że coś się stanie,

lęk o własne zdrowie przyczynia się do odczuwania różnych nieprzyjemnych

objawów somatycznych.

W konsekwencji, ludzie cierpiący na zaburzenia lękowe, ataki paniki,

mogą odczuwać różne objawy wywołane rozchwianiem równowagi

układu wegetatywnego, m.in. przyspieszony oddech, uczucie duszności,

ból w okolicach serca, kołatanie serca, przyspieszone tętno, skoki ciśnienia,

bóle głowy i wiele innych dolegliwości, które jeszcze bardziej potęgują ich lęk.

Jednak koncentrowanie się nawet na niewielkich dolegliwościach

powoduje, że lęk o zdrowie i o własne życie narasta i co raz trudniej go ujarzmić.

Zaburzenia lękowe i ataki paniki są w pełnie uleczalne na drodze odpowiednio

dopasowanej psychoterapii.

Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.

Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno z objawami jak i przyczynami

lęków i ataków paniki oraz ich konsekwencjami, dzięki czemu odzyska Pani

spokój i radość życia.

Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/