Jak radzić sobie z objawami ataków paniki?

Witam od dłuższego czasu borykam się z atakami paniki w których mam wrażenie że zaraz umrę. Miałem badania serca i krwi i wszystko jest dobrze . Ostatnie pare dni już jest trochę lepiej ale teraz zmieniło to formę . Wczoraj np gdy jechałem samochodem wszystko było ok gdy nagle mialem wrażenie że nie mogę oddychać i musiałem zrobic bardzo gleboki wdech wtedy przeszedł mnie bardzo zimny zreszcz po nogach ,trzęsłem się i atak wrocił musiałem liczyć oddechy na palcach wtedy mi to jakoś pomaga ale teraz boje się cały czas że to uczucie duszenia wroci nagle i nie wiem czy to coś poważnego czy to niegroźne proszę bardzo o pomoc
MĘŻCZYZNA, 32 LAT 3 tygodnie temu

Witam Pana,

Jeżeli wyniki badań są w porządku, to znaczy, że Pana problem

jest natury psychologicznej.

Objawy, które Pan opisuje, w tym koncentrowanie się na własnym ciele,

na samopoczuciu oraz ciągły lęk o własne zdrowie, lęk przed śmiercią

wskazują na zaburzenia lękowe z atakami paniki.

Każdy lęk, również ten związany z atakami paniki, lęk o własne zdrowie

czy lęk przed śmiercią, przyczynia się do odczuwania różnych nieprzyjemnych

objawów somatycznych, np. duszności, kołatanie serca.

Jednak koncentrowanie się nawet na niewielkich dolegliwościach powoduje,

że lęk o zdrowie i o własne życie narasta i coraz trudniej go ujarzmić,

a to może prowadzić do nasilania objawów.

Zaburzenia lękowe i ataki paniki to zaburzenia, których nie można też leczyć

za pomocą internetowych porad.

Żeby Panu pomóc, należy wnikliwie przyjrzeć się różnym sytuacjom i wydarzeniom

na przestrzeni Pana życia, które doprowadziły do opisanych zaburzeń

i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.

Zachęcam Pana do podjęcia odpowiedniej psychoterapii.

Terapeuta pomoże Panu uporać się zarówno z objawami jak i przyczynami

ataków paniki i zaburzeń lękowych oraz ich konsekwencjami, dzięki czemu

odzyska Pan równowagę wewnętrzną, spokój i radość życia.

Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Hanna Markiewicz,

psycholog, psychotraumatolog

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/