Czy to może być oznaka ataku paniki?
Dzień dobry .Mam problem ,który doprowadza mnie do szału i ataków paniki. Miałam przebadane serce EKG , kolholter, usg serca i jazda na rowerze wysiłkowe . Wszystkie badania są prawidłowe . A ja nadal odczuwam dodatkowe bicie serca. Leżę spokojnie z synem a tu nagle raz szybciej raz nagle czuję jak zwalnia za chwilę puka tak pupupupuk . I trwa to z przerwami parę minut . Bardzo się tego boję , że umrę . A przebadana jestem na wszelkie sposoby. Czy to może być oznaka ataku paniki ?

KOBIETA, 46 LAT 6 miesięcy temu
Witam Panią,
Jeżeli wszystkie wyniki badań są w porządku, to znaczy,
że Pani problem jest natury psychologicznej.
Objawy, które Pani opisuje, w tym koncentrowanie się na własnym ciele,
na samopoczuciu oraz ciągły lęk o własne zdrowie, lęk przed śmiercią
wskazują na zaburzenia lękowe.
Każdy lęk, również ten związany z atakami paniki, lęk o własne zdrowie
czy lęk przed śmiercią, przyczynia się do odczuwania różnych nieprzyjemnych
objawów somatycznych, np. kołatanie serca.
Jednak koncentrowanie się nawet na niewielkich dolegliwościach powoduje,
że lęk o zdrowie i o własne życie narasta i coraz trudniej go ujarzmić
Żeby Pani pomóc, trzeba poznać dokładnie naturę Pani problemu,
dotrzeć do przyczyny Pani dolegliwości i stanów lękowych
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Panią do podjęcia odpowiedniej psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno z objawami jak i przyczynami zaburzeń
lękowych oraz ich konsekwencjami, dzięki czemu odzyska Pani spokój i radość życia.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie
Hanna Markiewicz,
psycholog, psychotraumatolog
e-mail: psycholog24x@gmail.com
tel. 505 075 298,
https://psycholog24online.pl/
Dzień dobry.
Prawdopodobnie opisane przez Panią objawy wskazują na zaburzenia lękowe.
Schorzenia sercowo naczyniowego zostały wykluczone a więc zachęcam do konsultacji z psychiatrą który oceni objawy kliniczne i zaleci odpowiednie zalecenia np leczenie farmakologiczne lub psychoterapia albo jedno i drugie to wszystko zależy od stanu klinicznego.
Proszę nie bagatelizować opisanych objawów lecz zgłosić się do lekarza psychiatry.
W razie długiego oczekiwania na wizytę u psychiatry na NFZ to udać się do swojego lekarza pierwszego kontaktu lub rodzinnego który do czasu wizyty zleci odpowiednie leki.
Pozdrawiam
Mariusz Bek
Naturoterapeuta
Dietetyk
Dzień dobry,
tak jak Pani piszę, objawy których Pani doświadcza mogą wynikać z zaburzeń lękowych np. zaburzenia panicznego czy lęku o zdrowie.
Zachęcam do wizyty u lekarza psychiatry lub psychologa psychoterapeuty aby wykluczyć lub potwierdzić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie (np. farmakoterapię, psychoterapię lub oba jednocześnie).
Zapraszam na konsultację:
sylwiamichalak.com
+48 880 286 851
terapiasylwiamichalak@gmail.com
Pozdrawiam,
Sylwia Michalak