Czy to może być oznaka ataku paniki?

Dzień dobry .Mam problem ,który doprowadza mnie do szału i ataków paniki. Miałam przebadane serce EKG , kolholter, usg serca i jazda na rowerze wysiłkowe . Wszystkie badania są prawidłowe . A ja nadal odczuwam dodatkowe bicie serca. Leżę spokojnie z synem a tu nagle raz szybciej raz nagle czuję jak zwalnia za chwilę puka tak pupupupuk . I trwa to z przerwami parę minut . Bardzo się tego boję , że umrę . A przebadana jestem na wszelkie sposoby. Czy to może być oznaka ataku paniki ?
KOBIETA, 46 LAT 4 tygodnie temu

Witam Panią,

Jeżeli wszystkie wyniki badań są w porządku, to znaczy,

że Pani problem jest natury psychologicznej.

Objawy, które Pani opisuje, w tym koncentrowanie się na własnym ciele,

na samopoczuciu oraz ciągły lęk o własne zdrowie, lęk przed śmiercią

wskazują na zaburzenia lękowe.

Każdy lęk, również ten związany z atakami paniki, lęk o własne zdrowie

czy lęk przed śmiercią, przyczynia się do odczuwania różnych nieprzyjemnych

objawów somatycznych, np. kołatanie serca.

Jednak koncentrowanie się nawet na niewielkich dolegliwościach powoduje,

że lęk o zdrowie i o własne życie narasta i coraz trudniej go ujarzmić

Żeby Pani pomóc, trzeba poznać dokładnie naturę Pani problemu,

dotrzeć do przyczyny Pani dolegliwości i stanów lękowych

i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.

Zachęcam Panią do podjęcia odpowiedniej psychoterapii.

Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno z objawami jak i przyczynami zaburzeń

lękowych oraz ich konsekwencjami, dzięki czemu odzyska Pani spokój i radość życia.

Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,

psycholog, psychotraumatolog

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/

Dzień dobry.

Prawdopodobnie opisane przez Panią objawy wskazują na zaburzenia lękowe.

Schorzenia sercowo naczyniowego zostały wykluczone a więc zachęcam do konsultacji z psychiatrą który oceni objawy kliniczne i zaleci odpowiednie zalecenia np leczenie farmakologiczne lub psychoterapia albo jedno i drugie to wszystko zależy od stanu klinicznego.

Proszę nie bagatelizować opisanych objawów lecz zgłosić się do lekarza psychiatry.

W razie długiego oczekiwania na wizytę u psychiatry na NFZ to udać się do swojego lekarza pierwszego kontaktu lub rodzinnego który do czasu wizyty zleci odpowiednie leki.

Pozdrawiam

Mariusz Bek

Naturoterapeuta

Dietetyk