Jak poradzić sobie z takim lękiem?

Dzień dobry bardzo proszę o poradę od wybuchu wojny w Ukrainie cały czas śledzę wiadomości pierwszą rzeczą którą robię po przebudzeniu jest przegląd informacji w internecie na temat wojny, wypowiedzi ekspertów informacje o dalszej eskalacji konfliktu i włączenie w niego NATO. Czytają to często w moim ciele odczuwam lęk i paniczny strach przed wojną często towarzyszy temu uczucie zimna i drżenia ciała. Nie wiem jak sobie poradzić jestem mamą dwójki małych dzieci i boję się o przyszłość każdego którego człowieka.
KOBIETA, 31 LAT 5 miesięcy temu

Witam Panią,

Lęk o bliskie osoby, lęk przed wojną i lęk o przyszłość są naturalną reakcją

każdego człowieka.

Dają nam siłę do działania w obliczu zagrożenia.

Jeżeli jednak lęk przejmuje kontrolę nad naszym życiem, zaczynamy obsesyjnie

śledzić wydarzenia na świecie i wyobrażać sobie katastroficzne scenariusze,

to lęk paraliżuje i powodujący to, że nie jesteśmy w stanie normalnie

funkcjonować i cieszyć się życiem.

Przedstawione przez Panią objawy, w tym przedłużający się, obsesyjny

lęk przed wojną, o życie własne i bliskich osób, wskazują na zaburzenia lękowe,

które często przyczyniają się do odczuwania różnych nieprzyjemnych

objawów somatycznych.

Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas osobistej konsultacji

po wnikliwym przyjrzeniu się różnym sytuacjom i wydarzeniom na przestrzeni

Pani życia.

Zaburzenia lękowe, w tym ataki paniki, nie tylko dezorganizują życie,

ale też przynoszą poczucie niepewności i zagubienia, ograniczają niezależność,

hamują aktywność społeczną i utrudniają normalne funkcjonowanie w społeczeństwie,

zabierając tym samym całą radość życia.

Zaburzeniom lękowym często towarzyszy rozdrażnienie, napięcie psychiczne,

znaczne obniżenie nastroju, nieumiejętność odpoczywania….

Żeby skutecznie Pani pomóc, trzeba poznać dokładnie naturę Pani problemu,

dotrzeć do jego źródła i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.

Zachęcam Panią do omówienia problemu z psychologiem oraz do spotkań

terapeutycznych.

Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno z objawami jak i przyczynami

zaburzeń lękowych, dzięki czemu odzyska Pani spokój, równowagę wewnętrzną

i radość życia.

Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/