Co jest powodem lęków i duszności?

Od pewnego czasu boje sie chodzic po ulicy I dusze sie mam takie ataki I mysli nie wróce do domu cos sie stanie w domu gdy leze na łózku znowu mam objawy ze cos ze sercem mam I ze to koniec caly czas mysle o tym nie same mi to spokoju I czasem tez mam od mysli cos z mòzgiem cos my sie dzieje ze zwariuje albo psychicznie sie stane niewiem co robic w pracy ale mecze I boje sie niewiem co robic

Witam Pana,
Objawy, które Pan opisuje, w tym lęk o własne zdrowie
i życie, często towarzyszą zaburzeniom lękowym, nerwicowym.
Prawdopodobnie stres lub jakieś przykre doświadczenia
z przeszłości wywołały u Pana bezpodstawny,
a jednak dla Pana przeraźliwy lęk.
Wprawdzie zaburzenia lękowe nie zagrażają życiu, ale znacznie
obniżają jakość życia, gdyż życie z zaburzeniami lękowymi
to ciągły lęk, udręka i nasilające się dolegliwości fizyczne,
np. bóle w klatce piersiowej, duszności, kołatanie serca…,
które jeszcze bardziej potęgują ten paniczny lęk.
Zaburzeniom lękowym często towarzyszy rozdrażnienie,
napięcie psychiczne, znaczne obniżenie nastroju,
nieumiejętność odpoczywania…
Zaburzenia lękowe nie tylko dezorganizują życie ale też przynoszą
poczucie niepewności i zagubienia, ograniczają niezależność,
hamują aktywność społeczną i utrudniają normalne funkcjonowanie
w społeczeństwie, zabierając tym samym całą radość życia.
Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć zaburzenia lękowe,
należy dotrzeć do źródła problemu i na tej podstawie opracować
właściwą metodę terapii.
Dlatego zachęcam Pana do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Panu uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami zaburzeń lękowych oraz ich konsekwencjami,
dzięki czemu odzyska Pan spokój i radość życia.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie,

Hanna Markiewicz,
psycholog,
konsultacje@psycholog24online.pl
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl