Co zrobić, żeby ataki paniki minęły?

Witam moj partner cierpi na ataki paniki lęku nie radzi sobie z tym przerabiamy drugiego psychiatrę i nie widzę po nim poprawy nawet bym powiedziała że wygląda gorzej. Strasznie. Bral wcześniej lorafen 2.5 mg. Teraz kolejny lekarz przepisał mu 2×dziennie lorafen 1mg. I linefor łącz czuł się gorzej zgłosił to lekarzowi przepisał mu dodatkowo chlorprothixen także teraz stosuje trzy leki chodzi ledwo przytomny i ciężko się aż patrzy na to a ataki itak ma Noe czuje się lepiej to niejest życie niewiem jak mu pomóc nie mogę znaleźć lekarza który by mu pomógł
MĘŻCZYZNA, 38 LAT 5 miesięcy temu

Witam Pana,

Prawdopodobnie stres lub jakieś przykre doświadczenia z przeszłości wywołały

u Pana bezpodstawny, a jednak dla Pana dokuczliwy lęk i ataki paniki..

Jednak zaburzenia lękowe ani ataki paniki nie zagrażają życiu, nie prowadzą

do zawału ani do śmierci, ale znacznie obniżają jakość życia, gdyż życie

z zaburzeniami lękowymi to ciągły lęk, ataki paniki, udręka i nasilające się

dolegliwości fizyczne, np. bóle w klatce piersiowej, duszności, kołatanie

serca…, które jeszcze bardziej potęgują ten lęk.

Zaburzeniom lękowym często towarzyszy rozdrażnienie, napięcie psychiczne,

znaczne obniżenie nastroju, nieumiejętność odpoczywania…

Natomiast koncentrowanie się nawet na niewielkich dolegliwościach powoduje,

że lęk o zdrowie i o własne życie narasta i coraz trudniej go ujarzmić.

Ponieważ lęk jest silny i często trudno powiązać go z czymś, co go spowodowało,

dlatego tak trudno rozpoznać, zrozumieć i poradzić sobie z nim bez specjalisty.

Powinien Pan jednak wiedzieć, że leczenie środkami farmakologicznymi jest

leczeniem objawowym, bowiem środki farmakologiczne nie leczą ataków paniki

i zaburzeń lękowych ani ich konsekwencji i nie rozwiązują Pana problemów,

jedynie tłumią objawy.

Warto więc zastanowić się też nad wprowadzeniem psychoterapii w proces leczenia.

Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć zaburzenia lękowe i ataki paniki,

należy dotrzeć do źródła problemu i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.

Dlatego zachęcam Pana do podjęcia odpowiedniej psychoterapii.

Terapeuta pomoże Panu uporać się zarówno z objawami jak i przyczynami

ataków paniki i zaburzeń lękowych oraz ich konsekwencjami, dzięki czemu

odzyska Pan spokój i radość życia.

Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie, to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online, np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/