Jak leczyć ataki paniki?

Witam serdecznie. Od dłuższego czasu borykam się z problemami psychicznymi. Początkowo było to drażliwość i niechęć do działań. Męczyło mnie nawet bycie miłym i zwykły uśmiech. Cztery miesiące temu pojawiło się uczucie paniki do takiego stopnia iż myślałam, że mam zawał albo zemdleję, nawet czasami drętwiała mi ręka. Od kilku dni nie mogę się odpędzić od myśli że zewsząd czyha na mnie niebezpieczeństwo. Analizuję każdy dźwięk. Pojawiła się bezsenność. Odczuwam wewnętrzny strach i napięcie. Moje pytanie; Z czym i do kogo mogę udać się po pomoc. Nigdy nie leczyłam się psychicznie ani nie badałam. Będę wdzięczna za odpowiedź.

Witam Panią
Objawy, które Pani opisuje często towarzyszą zaburzeniom
lękowym i atakom paniki.
Ataki paniki należą do grupy zaburzeń nerwicowych.
Zaburzenia lękowe, w tym ataki paniki, nie tylko
dezorganizują życie ale też przynoszą poczucie niepewności
i zagubienia, ograniczają niezależność, hamują aktywność
społeczną i utrudniają normalne funkcjonowanie
w społeczeństwie, zabierając tym samym całą radość życia.
Zaburzeniom lękowym często towarzyszy rozdrażnienie,
napięcie psychiczne, znaczne obniżenie nastroju,
nieumiejętność odpoczywania…
Może pojawiać się też obawa przed chorobami lub przed śmiercią.
Często występują też objawy somatyczne, np. przyspieszone
tętno, podwyższenie ciśnienia krwi, bóle w klatce piersiowej,
zawroty głowy, przyspieszone bicie serca i wiele innych.
Dlatego niezmiernie ważne jest wyleczenie zaburzeń
nerwicowych, ataków paniki.
Aby skutecznie wyleczyć zaburzenia nerwicowe, w tym ataki paniki
oraz ich konsekwencje, należy dotrzeć do źródła problemu
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Panią skonsultowania problemu z psychologiem
i do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami lęków i ataków paniki oraz ich konsekwencjami.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl