Jak opanować ataki paniki i złe samopoczucie?

Od pół roku, kiedy byłem w panice zacząłem się fatalnie czuć, uczucie słabości, jakbym miał zemdleć. Z powodu tego samopoczucia nic mi nie sprawia przyjemności. Nie mam żadnych problemów finansowych ani rodzinnych. Po prostu źle się czuję od ataku paniki. Czasami przychodzą lęki spowodowane tym samopoczuciem. Czy wiadomo co to jest i jest szansa że kiedyś to minie? Zacząłem się obawiać że to mogą być nieodwracalne nerwicowe zmiany w głowie, a tabletki raczej nie pomogą bo to nie jest depresja

Witam. Na podstawie tak ogólnego opisu trudno zdiagnozować Pana problem. Może warto byłoby wybrać się do psychiatry i/lub psychoterapeuty, by porozmawiać o Pana samopoczuciu. Specjalista będzie wiedział, czy to depresja, nerwica czy coś innego i dobierze odpowiedni sposób leczenia. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Witam!
Opisywane przez Pana dolegliwości przemawiają za podłożem nerwicowym. Powinno się zastosować leczenie, moim zdaniem mieszane, tj. farmakologiczne i psychoterapię. Leki z grupy SSRI (przeciwdepresyjne) - nie sugeruję depresji, ale w depresji i znacznej grupie "lżejszych" schorzeń emocjonalnych jednym z najbardziej nieprzyjemnych objawów jest lęk. Lekami przeciwdepresyjnymi można leczyć lęk i panikę "bezkarnie", tzn. bez zagrożenia uzależnieniem. Proponuję wykonać podstawowe badania laboratoryjne, zgłosić się na konsultację psychiatryczną i podjąć odpowiednie leczenie z psychoterapią!
Z poważaniem
W. Łuczkowski.

Witam Pana
Zaburzenia lękowe, w tym ataki paniki, nie tylko dezorganizują życie
ale też przynoszą poczucie niepewności i zagubienia,
ograniczają niezależność, hamują aktywność społeczną i utrudniają
normalne funkcjonowanie w społeczeństwie, zabierając tym samym
całą radość życia.
Zaburzeniom lękowym często towarzyszy rozdrażnienie,
napięcie psychiczne, znaczne obniżenie nastroju,
nieumiejętność odpoczywania…
Każdy lęk, również ten związany z atakami paniki, przyczynia się
do odczuwania różnych nieprzyjemnych objawów somatycznych.
W konsekwencji, ludzie cierpiący na zaburzenia lękowe,
ataki paniki, mogą odczuwać różne objawy wywołane
rozchwianiem równowagi układu wegetatywnego,
m.in. przyspieszony oddech, uczucie duszności,
ból w okolicach serca, kołatanie serca, przyspieszone tętno,
bóle głowy i wiele innych dolegliwości, które jeszcze bardziej
potęgują ich lęk.
Zdarza się, że podczas ataku paniki występują objawy
podobne do zawału.
Mogą też pojawić się problemy zdrowotne.
Ataki paniki są w pełnie uleczalne na drodze odpowiednio
dopasowanej psychoterapii.
Zachęcam Pana do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Panu uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami ataków paniki oraz ich konsekwencjami.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Witam, proszę skorzystać z konsultacji z lekarzem psychiatrą oraz z psychologiem. Najlepsze efekty przynosi psychoterapia razem z leczeniem farmakologicznym. Objawy które Pan opisał mogą wskazywać na zaburzenia nerwicowe. Przesyłam link gdzie znajdzie Pan placówki NFZ: https://zip.nfz.gov.pl/GSL/
Pozdrawiam serdecznie