W jaki sposób leczyć napady paniki?

Witam psychiatra stwierdzil ze mam napady paniki a ja ciogle sie obawiam srrasznie bardzo napiete miesnie karku rak barkow nieras zakuje w klatce jest to mozliwe przy atakach paniki bo cigle mysle ze bedzie zawal strasznie slabe miesnie nog ciogle zmeczenie brak checi do zycia zawroty glowy jest duzo innych objawow to jest mozliwe w atach paniki co mam robic bede zyl czy juz nieda sie z tym prosze o odpowiec pozdrawiam

Terapia jest jednak średnio do długoterminowej i wymaga aktywnej współpracy pacjenta.
W nadchodzącą sobotę o 10:30 zwolnił mi się termin.
Więc jeżeli Pan chce może sią Pan zapisać.
Pozdrawiam

Witam!
Problem przedstawiony przez Pana ewidentnie wskazuje na tło emocjonalne - pański psychiatra miał rację! Należy skontaktować się z psychologiem. Pański psychiatra na pewno zalecił Panu leki przeciwlękowe i psychoterapię. Na efekty działania leków i psychoterapii trzeba trochę poczekać - cuda się zdarzają, ale rzadko na życzenie!
Z poważaniem
W. Łuczkowski

Ataki paniki są bardzo nieprzyjemne, ale pomimo ich charakteru wdzięcznie podlegają rozmaitym metodom leczenia. Ważna przy tym jest regularność sesji psychoterapii by poznawać zarówno zwiastuny nadchodzących ataków paniki, lepiej je rozpoznawać jak też uczyć się metod niwelujących ich dokuczliwość. Konieczne jest również przyjrzenie się tzw. "punktom spustowym" wyzwalającym te napady. Pozdrawiam

Dzień dobry, objawy o których Pani przypominają zaburzenia nerwicowe. Zachęcam Panią do konsultacji u psychologa - psychoterapeuty który po kilku wstępnych wizytach zaproponuje dalsze kroki postępowania. Pozdrawiam.

Witam Pana
W zaburzeniach nerwicowych, w sytuacjach szczególnie
obciążających, na plan pierwszy wysuwa się lęk i napięcie.
Każdy lęk, również ten przed zawałem, przyczynia się
do odczuwania różnych nieprzyjemnych objawów somatycznych.
W konsekwencji, ludzie cierpiący na zaburzenia lękowe,
ataki paniki, mogą odczuwać różne objawy wywołane rozchwianiem
równowagi układu wegetatywnego, m.in. przyspieszony oddech,
uczucie duszności, ból w okolicach serca, kołatanie serca,
przyspieszone tętno, bóle głowy i wiele innych dolegliwości,
które jeszcze bardziej potęgują ich lęk.
Zdarza się, że podczas ataku paniki występują objawy
podobne do zawału.
W czasie ataków paniki obserwuje się też czasami takie objawy jak:
skóra twarzy robi się czerwona lub blada, źrenice rozszerzają się,
usta wysychają, następuje silne pocenie się, podwyższenie
ciśnienia krwi i wiele innych.
Zaburzenia lękowe, w tym ataki paniki, nie tylko dezorganizują życie
ale też przynoszą poczucie niepewności i zagubienia,
ograniczają niezależność, hamują aktywność społeczną i utrudniają
normalne funkcjonowanie w społeczeństwie, zabierając tym samym
całą radość życia.
Zaburzeniom lękowym często towarzyszy rozdrażnienie,
napięcie psychiczne, znaczne obniżenie nastroju,
nieumiejętność odpoczywania…
Mogą też pojawić się problemy zdrowotne.
W leczeniu zaburzeń lękowych, w tym ataków paniki
oraz ich konsekwencji najskuteczniejszym sposobem
dotarcia do przyczyny i znalezienia sposobu rozwiązania problemu
jest psychoterapia.
Zachęcam Pana do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Panu uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami ataków paniki oraz ich konsekwencjami.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl