Co mogło znaczyć takie poczucie lęku i strachu?

Witam 6 dni temu siedziałem przy komputerze i nagle dopadło mnie dziwne poczucie strachu/lęku. Od tamtej pory przez te 6 dni towarzyszy mi mniejszy lub większy ból (pulsowanie) głowy. Zdarza się też, że bólu głowy nie ma wcale. Najgorsze jest to, że cały czas mam dziwne poczucie lęku, strachu, że zaraz coś się wydarzy ze mną lub moim zdrowiem. Jestem nieobecny, nic mnie nie cieszy, mam brak apetytu, zawroty głowy,czasami mam podwyższone tętno, mam wrażenie duszenia się, zatkanych uszów. Żonie mówię, że umieram, że to rak mózgu. Chce się z nią i synem żegnać. Zaczynam sobie wyobrażać jak umieram i jak wygląda ich życie beze mnie. Do tego dochodzi częsty płacz. Najchętniej leżałbym cały czas w łóżku. Gdy rano wstaje myślę tylko o tym, aby przetrwać dzień i wieczorem wreszcie zasnąć. Największe nasilenie bólu głowy i uczucie strachu jest wtedy kiedy zaczynam o tym myśleć, że umieram, że to rak mózgu, itd. Dodam że jestem dosyć nerwową osobą i bardzo się zawsze wszystkim przejmowałem, nawet zwykłymi duperelami.

Witam Pana,
Objawy, które Pan opisuje, w tym ciągły niepokój oraz lęk
o własne zdrowie i życie często towarzyszą zaburzeniom
lękowym, nerwicowym.
Prawdopodobnie stres lub jakieś przykre doświadczenia
z przeszłości wywołały u Pana bezpodstawny,
a jednak dla Pana dokuczliwy lęk.
Jednak zaburzenia lękowe nie zagrażają życiu,
nie prowadzą do raka mózgu, zawału ani do śmierci,
ale znacznie obniżają jakość życia, gdyż życie
z zaburzeniami lękowymi to ciągły lęk, udręka i nasilające się
dolegliwości fizyczne, np. bóle w klatce
piersiowej
, duszności, kołatanie serca, ból głowy…,
które jeszcze bardziej potęgują ten lęk.
Zaburzeniom lękowym często towarzyszy rozdrażnienie,
napięcie psychiczne, znaczne obniżenie nastroju,
nieumiejętność odpoczywania…
Natomiast koncentrowanie się nawet na niewielkich
dolegliwościach powoduje, że lęk o zdrowie i o własne życie
narasta i coraz trudniej go ujarzmić.
Ponieważ lęk jest silny i często trudno powiązać go z czymś,
co go spowodowało, dlatego tak trudno rozpoznać,
zrozumieć i poradzić sobie z nim bez specjalisty.
Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć zaburzenia lękowe,
należy dotrzeć do źródła problemu
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Dlatego zachęcam Pana do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Panu uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami lęków oraz ich konsekwencjami, dzięki czemu
odzyska Pan spokój i radość życia.
Gdyby chciał Pan porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: psycholog24x@gmail.com
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl