Dlaczego odczuwam duży lęk podczas przyjmowania leku?

Mam nerwice lękowa o od 2 miesięcy biorę tritico 50 mg na noc - nie mogę zwiększyć dawki bo pojawiają się zaburzenia pracy serca .4 tygodnie brałam lorazepan , najpierw 1mg dziennie ,3 tygodnie potem 0.5 tabl przez 9 dni, teraz od 5 dni nic nie biorę. Czuje dziś duży lęk.moze źle zrozumiałam lekarza i należy brać np pol tabletki co 2 , 3 dni?
KOBIETA, 41 LAT 9 miesięcy temu

Witam Panią,

Jeżeli zdiagnozowano u Pani zaburzenia lękowe (nerwicę lękową), to one

powodują lęki, które Pani opisuje.

Lęki, również te nieracjonalne i te, które występują bez żadnej, faktycznej

przyczyny, są głównym objawem zaburzeń lękowych.

Zaburzenia lękowe nie tylko dezorganizują życie, ale też przynoszą

poczucie niepewności i zagubienia, ograniczają niezależność, hamują

aktywność społeczną i utrudniają normalne funkcjonowanie w społeczeństwie,

zabierając tym samym całą radość życia.

Zaburzeniom tym często towarzyszy silny lęk, rozdrażnienie, napięcie psychiczne,

nieumiejętność odpoczywania.

Natrętne myśli jeszcze bardziej wzmagają Pani napięcie, niepokój i stany lękowe.

Wnioskuję, że wspomniane zaburzenia lękowe leczy Pani tylko farmakologicznie.

Podstawową i często wystarczającą formą leczenia zaburzeń lękowych

jest psychoterapia.

Zachęcam Panią do podjęcia odpowiedniej psychoterapii.

Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno z objawami jak i przyczynami

zaburzeń lękowych oraz ich konsekwencjami, dzięki czemu odzyska

Pani spokój, harmonię wewnętrzną i radość życia.

Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/