Dlaczego pojawił się u mnie taki objaw?

Witam cierpię na nerwice, aczkolwiek objaw który wystąpił przed chwilą budzi moje wątpliwości czy to nie coś innego Otorz wystąpiło dziwne uczucie pobudzenia, jakbym miała zaraz zwariować do tego natretne obrazy myślowe, niemoznosc uspokojenia się, uczucie roztrzęsienia i roztargnienia wewnątrz, lek przed tym że coś się stanie i że zaraz coś zrobię bo zwariuje i stracę np kontrolę nad sobą, chęć by gdzieś uciec i nie moc skupienia się na codziennych zajęciach.

Witam Panią,

Jeżeli stwierdzono u Pani zaburzenia lękowe, to one mogą powodować

natrętne myśli i dolegliwości, które Pani opisuje.

Opisane przez Panią objawy, zwłaszcza lęk o własne zdrowie,

często towarzyszą zaburzeniom lękowym.

Zaburzenia lękowe nie tylko dezorganizują życie, ale też przynoszą

poczucie niepewności i zagubienia, ograniczają niezależność, hamują

aktywność społeczną i utrudniają normalne funkcjonowanie w społeczeństwie,

zabierając tym samym całą radość życia.

Zaburzeniom tym często towarzyszy silny lęk, rozdrażnienie, napięcie psychiczne,

nieumiejętność odpoczywania.

Natrętne myśli jeszcze bardziej wzmagają Pani napięcie, niepokój i stany lękowe.

Jednak koncentrowanie się nawet na niewielkich dolegliwościach powoduje,

że lęk o zdrowie i o własne życie narasta i co raz trudniej go ujarzmić,

a to może doprowadzić nasilania objawów.

Objaw, który Pani opisuje, to prawdopodobnie atak paniki.

Żeby skutecznie Pani pomóc, trzeba poznać dokładnie naturę Pani problemu,

dotrzeć do źródła Pani lęków i natrętnych myśli i na tej podstawie opracować

właściwą metodę terapii.

Podstawową i często wystarczającą formą leczenia ataków paniki i zaburzeń

lękowych jest psychoterapia.

Zachęcam Panią do podjęcia odpowiedniej psychoterapii.

Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno z objawami jak i przyczynami zaburzeń

lękowych oraz ich konsekwencjami, dzięki czemu odzyska Pani spokój

równowagę wewnętrzną i radość życia.

Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/