Jak poradzić sobie ze stanami lękowymi?

Dzień dobry. Proszę o poradę, po 7 tacy wróciły mi Stany lękowe. 3 miesiące temu po przebytej grypie zaczęły mi doskwierać stany lękowe. Zacząłem codziennie po przebudzeniu skanować ciało i otoczenie, co chwilę mierzenie ciśnienia. Stany lękowe minęły na tydzień (wyjazd do Włoch- zrobiłem 3800km samochodem). Po powrocie nagle wszystko się nasiliło , odralnienia, ataki paniki strach że coś mi się stanie, cały czas myślę o tym jak się będę czuł i co mi jest. Po przebudzeniu nie myślę o niczym innym jak tylko jak się będę czuł, czy będę miał lęki, zawroty głowy itd. żadnych innych mysli. Cały czas się nakręcam że zwariuje lub coś mi się stanie lub tak mi zostanie. Nie mam żadnych objawów somatycznych. Badania krwi rozszerzone w porządku. Cały czas natrętne myśli i lęk o zdrowie. Proszę o poradę co robić, nie chcę brać żadnych leków. Jakie zioła lub co pomaga na stany lękowe i czy to na pewno są stany lękowe(nie mam żadnych urojeń i omamów). Dziękuję serdecznie za odpowiedź.

Dzień dobry,

wskazana wizyta u lekarza Psychiatry który potwierdzi lub wykluczy zaburzenia lękowe, depresję.

Co do ziół są które pomagają w leczeniu różnych schorzeń ale za nim do tego dojdzie aby z nich korzystać wymagana jest konsultacja Psychiatry a później zielarza fitoterapeuty lub Naturopaty.

Prószę się zastanowić nad wizytą do Psychologa lub Psychoterapeuta który w takich objawach klniczych jest bardzo pomocny.

Pozdrawiam

Witam Pana,

Objawy, które Pan opisuje, w tym koncentrowanie się na własnym ciele,

na samopoczuciu, wyszukiwanie kolejnych symptomów

potwierdzających stan chorobowy oraz ciągły lęk o własne zdrowie

wskazują na zaburzenia lękowe, na hipochondrię.

Hipochondria jest silnym zaburzeniem nerwicowym.

Polega na nadmiernej koncentracji na własnym zdrowiu i wysokim

poziomie lęku o swój stan zdrowia oraz błędnym, przepełnionym lękiem

interpretowaniu nawet najmniejszych przypadłości. `

Zaburzenia lękowe nie tylko dezorganizują życie,

ale też przynoszą poczucie niepewności i zagubienia,

ograniczają niezależność, hamują aktywność społeczną i utrudniają

normalne funkcjonowanie w społeczeństwie,

zabierając tym samym całą radość życia.

Zaburzeniom lękowym często towarzyszy rozdrażnienie,

napięcie psychiczne, znaczne obniżenie nastroju,

nieumiejętność odpoczywania…

Jednak koncentrowanie się nawet na niewielkich dolegliwościach

powoduje, że lęk o zdrowie i o własne życie narasta i coraz trudniej

go ujarzmić, a to może doprowadzić do kolejnych objawów

wywołujących lęk i niepokój.

Ponieważ lęk jest bardzo silny i często trudno powiązać go z czymś,

co go spowodowało, dlatego tak trudno rozpoznać, zrozumieć

i poradzić sobie z nim bez specjalisty.

Aby skutecznie wyleczyć zaburzenia lękowe należy dotrzeć do źródła

problemu i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.

Zachęcam Pana do podjęcia odpowiedniej psychoterapii.

Terapeuta pomoże Panu uporać się z lękami, natrętnymi myślami

i pozostałymi dolegliwościami dzięki czemu odzyska Pan spokój,

równowagę wewnętrzną i radość życia.

Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/