Dlaczego odczuwam takie dolegliwości od roku?
Witam od jakiegoś czasu a dokładnie od roku czuje się źle boli mnie głowa głównie z tyłu przy karku ,nudności ,osłabienie ,uczucie drzenia w klatce piersiowej ,czAsem uczucie że zemdleje ,uderzenia gorąca ,stało mi się tak od czasu gdy zemdlałam nagle zostaly wykonane badania neurologicznej kardiologiczne ,podstawowe krwi TSH usg brzucha ,RTG klatki piersiowej i nic ,co to może być ,czego szukać ,może to lęk przed chorobowe ,może się tak objawiać?

KOBIETA, 35 LAT 8 miesięcy temu
Dobry wieczór.
Po przeprowadzeniu diagnostyki która nic nie wykazała to warto rozszerzyć konsultację dobrego specjalisty zakresu psychiatrii który oceni objawy kliniczne w trakcie badania i oceni czy opisane objawy nie są związane np zaburzeniami lękowymi lub innych schorzeń CUN.
Jeśli zdecyduje się Pani na wizytę proszę ze sobą zabrać całą dokumentację medyczną która jest potrzebna dla oceny ogólnego stanu zdrowia.
Pozdrawiam
Mariusz Bek
Naturoterapeuta
Dietetyk
Witam Panią
Jeżeli przeprowadzone badania nie wykazały u Pani zmian chorobowych
w organizmie, to znaczy, opisane przez Panią objawy mogą mieć podłoże emocjonalne,
czyli że są natury psychologicznej.
Problemy, które Pani opisuje mogą być reakcją obronną ludzkiej psychiki na stres,
lęk, przeżywane emocje, czy traumatyczne przeżycie w przeszłości.
Wspomniała Pani o lęku przed chorobą.
Tak. Objawy, które Pani opisuje, w tym koncentrowanie się na własnym ciele,
na samopoczuciu, wyszukiwanie kolejnych symptomów potwierdzających stan
chorobowy oraz ciągły lęk o własne zdrowie wskazują na zaburzenia lękowe,
na hipochondrię.
Hipochondria jest silnym zaburzeniem nerwicowym.
Polega na nadmiernej koncentracji na własnym zdrowiu i wysokim poziomie lęku
o swój stan zdrowia oraz błędnym, przepełnionym lękiem interpretowaniu
nawet najmniejszych przypadłości. `
Zaburzenia lękowe nie tylko dezorganizują życie, ale też przynoszą poczucie
niepewności i zagubienia, ograniczają niezależność, hamują aktywność
społeczną i utrudniają normalne funkcjonowanie w społeczeństwie,
zabierając tym samym całą radość życia.
Jednak koncentrowanie się nawet na niewielkich dolegliwościach powoduje,
że lęk o zdrowie i o własne życie narasta i coraz trudniej go ujarzmić,
a to może doprowadzić do kolejnych objawów wywołujących lęk i niepokój.
Aby skutecznie wyleczyć zaburzenia lękowe należy dotrzeć do źródła problemu
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Panią do podjęcia odpowiedniej psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani uporać się z lękami, natrętnymi myślami i pozostałymi
dolegliwościami, dzięki czemu odzyska Pani spokój, równowagę wewnętrzną i radość życia.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie
Hanna Markiewicz,
psycholog, psychotraumatolog
e-mail: psycholog24x@gmail.com
tel. 505 075 298,
https://psycholog24online.pl/