Czy moje objawy mogą już wskazywać na nerwicę?

Witam mam pytanie. Czy to już nerwica? Mianowicie już spory czad temu zauważyłem ze każde moje boleści zamieniam w śmiertelną chorobę.Ale zaczęło się wszystko od tego ze zostałem uderzony w głowę i przez ponad 3 miesiące wymawiałem sobie ze mam krwiaka w głowie nie mogłem spać po nocach a nieraz nawet pokazywały się objawy właśnie tego krwiaka.Wszystko ustało ale teraz mam tak ze często nie mogę spać po nocach, często robie się blady na raz jeden i tak pare razy na dzień mam tez zimne dłonie bardzo często i przelewa mi się w żołądku dodam jeszcze, że są momenty w których jest okej ale np. Jak zaczynam myśleć o jakiejś chorobie to od razu robie się smutny i muszę biegać do toalety. Czy to mogą być objawy nerwicy proszę o odpowiedż z góry dziękuje

Witam,

opisane objawy wymagają konsultacji stacjonarnej u lekarza psychiatry który oceni Pana objawy kliniczne i wykluczy lub potwierdzi nerwicę/zaburzenia lękowe.

Brak informacji czy po urazie głowy był Pan konsultowany przez neurologa oraz diagnostyka CUN ? Jeśli nie to wskazana konsultacja i diagnostyka obrazowa TK lub RM głowy oraz EEG.

Pozdrawiam

Witam Pana,

Objawy, które Pan opisuje, w tym koncentrowanie się na własnym ciele,

na samopoczuciu, wyszukiwanie kolejnych symptomów

potwierdzających stan chorobowy oraz ciągły lęk o własne zdrowie

wskazują na zaburzenia lękowe, na hipochondrię.

Hipochondria jest silnym zaburzeniem nerwicowym.

Polega na nadmiernej koncentracji na własnym zdrowiu i wysokim

poziomie lęku o swój stan zdrowia oraz błędnym, przepełnionym lękiem

interpretowaniu nawet najmniejszych przypadłości. `

Zaburzenia lękowe nie tylko dezorganizują życie, ale też przynoszą poczucie

niepewności i zagubienia, ograniczają niezależność, hamują aktywność społeczną

i utrudniają normalne funkcjonowanie w społeczeństwie,

zabierając tym samym całą radość życia.

Zaburzeniom lękowym często towarzyszy rozdrażnienie, napięcie psychiczne,

znaczne obniżenie nastroju, nieumiejętność odpoczywania…

Natomiast koncentrowanie się nawet na niewielkich dolegliwościach powoduje,

że lęk o zdrowie i o własne życie narasta i coraz trudniej go ujarzmić,

a to może doprowadzić do kolejnych objawów wywołujących lęk i niepokój.

Ponieważ lęk jest bardzo silny i często trudno powiązać go z czymś, co go spowodowało,

dlatego tak trudno rozpoznać, zrozumieć i poradzić sobie z nim bez specjalisty.

Aby skutecznie wyleczyć zaburzenia lękowe należy dotrzeć do źródła

problemu i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.

Zachęcam Pana do podjęcia odpowiedniej psychoterapii.

Terapeuta pomoże Panu uporać się z lękami, natrętnymi myślami

i pozostałymi dolegliwościami dzięki czemu odzyska Pan spokój,

równowagę wewnętrzną i radość życia.

Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/