Jak walczyć z objawami nerwicy lękowej?

Nerwica lękowa. Dzień dobry, po powrocie z urlopu tygodniowego zaczęły mi doskwierać okropne lęki( nawrót po 7 latach)uczucie oderwania od rzeczywistości, rano się budzę czuje się dobrze i zaczynam skanować ciało, czy mi się w głowie nie kreci, jak się czuje itd, siedząc w pracy cały czas o tym myślę, nagle dostaje jakichś ataków paniki tzn zawroty glowy- oszołomienie, szybkie bicie serca, jak się uspokoję i czymś zajmę to przechodzi. Wyniki morfologii mam dobre, nie mam żadnych objawów somatycznych oprócz tych zawrotów, uczucia oszołomienia i pustki w głowie. Jeżeli cały czas mam taki lęk przed lęzwariowaniem i trwa to już drugi miesiąc, takie same objawy miałem 7 lat temu, ale wszystko przeszło gdy dziewczyna zaszła w ciążę ( podejrzewam , że zajęcie myśli czymś innym) . Nie mam żadnych omamów ani urojeń, najgorsze są te uczucia pustki w głowie oszołomienia, napady lękowe i cały czas te natrętne myśli jak się dzisiaj będę czuł itd- to jest straszne, nie można nawet na chwilę się zrelaksowac. Proszę o informację jak z tym walczyć i czy od nerwicy lękowej można zwariować?

Witam Pana,

Jeżeli stwierdzono u Pana zaburzenia lękowe, to one mogą powodować

natrętne myśli i dolegliwości, które Pan opisuje.

Opisane przez Pana objawy, zwłaszcza lęk o własne zdrowie,

często towarzyszą zaburzeniom lękowym.

Zaburzenia lękowe nie tylko dezorganizują życie, ale też przynoszą

poczucie niepewności i zagubienia, ograniczają niezależność, hamują

aktywność społeczną i utrudniają normalne funkcjonowanie w społeczeństwie,

zabierając tym samym całą radość życia.

Zaburzeniom tym często towarzyszy silny lęk, rozdrażnienie, napięcie psychiczne,

nieumiejętność odpoczywania.

Natrętne myśli jeszcze bardziej wzmagają Pana napięcie, niepokój i stany lękowe.

Jednak koncentrowanie się nawet na niewielkich dolegliwościach

powoduje, że lęk o zdrowie i o własne życie narasta i co raz trudniej

go ujarzmić, a to może doprowadzić nasilania objawów.

Żeby skutecznie Panu pomóc, trzeba poznać dokładnie

naturę Pana problemu, dotrzeć do źródła Pana lęków i natrętnych myśli

i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.

Podstawową i często wystarczającą formą leczenia ataków paniki i zaburzeń

lękowych jest psychoterapia.

Zachęcam Pana do podjęcia odpowiedniej psychoterapii.

Terapeuta pomoże Panu uporać się zarówno z objawami

jak i przyczynami zaburzeń lękowych oraz ich konsekwencjami,

dzięki czemu odzyska Pan spokój równowagę wewnętrzną

i radość życia.

Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/