Czy z nerwicą lękową muszę walczyć lekami?

Witam po długiej wędrówce po wszysstkich możliwych lekarzach, dowiedziałam się ze jestem chora na nerwice lekowa. Zaczęłam brać leki pram od połówki w zeszłym tygodniu do całej od nie dawna . I moje pytanie bóle fizyczne minely od chwili kiedy je biorę , skutki uboczne fizyczne po 4 dniach minely ( biegunka, mdlosci ) jedynie nadal utrzymuje się brak orgazmów oraz brak apetytu. Z tym mogę narazie żyć. Moje pytanie troszkę inne wiem ze poprawa psychiczna następuje Ok 2-4 tygodni. Jednak psychicznie czuje się chwilami gorzej niż przed zaczęciem leków. Raz na tydzień biorą mnie silne ataki paniki i muszę brać wtedy lek który mam doraźny na momenty gdy już nie daje sobie rady, jednak ataku i deralizacja nadal mnie trzyma. Ostatnio na chwile zniknęła jednak kolejne głupoty doszły i problemy i się rozłożyłam tak ze nagle zamieniło się w anginę ( trzecia w tym miesiacu ) bólami głowy i płaczem od rana do wieczora. Czy to prawda ze choroba walczyć z lekami i początku są trudne czy to nie jest to ? Proszę o pomoc jestem już wykończona calkowcie .

Witam Panią,
Życie z nerwicą lekową z depresją i z atakami paniki to ciągły lęk,
udręka i nasilające się dolegliwości fizyczne, które jeszcze
bardziej potęgują ten paniczny lęk.
Nawet wtedy, gdy nie ma ataków paniki, to występuje lęk
przed atakami paniki, lęk przed lękiem.
Zaburzenia lękowe, w tym ataki paniki, nie tylko
dezorganizują życie ale też przynoszą poczucie niepewności
i zagubienia, ograniczają niezależność, hamują aktywność
społeczną i utrudniają normalne funkcjonowanie
w społeczeństwie, zabierając tym samym całą radość życia.
Zaburzeniom lękowym często towarzyszy rozdrażnienie,
napięcie psychiczne, znaczne obniżenie nastroju,
nieumiejętność odpoczywania
Na ataki paniki jest tylko jeden sposób – należy je wyleczyć.
Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć ataki paniki
i zaburzenia lękowe należy dotrzeć do źródła problemu
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Dlatego zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami panicznych lęków oraz ich konsekwencjami.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie,

Hanna Markiewicz,
psycholog,
konsultacje@psycholog24online.pl
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl