Jak pozbyć się napadów lęku i pozostałych objawów?

Witam , Mam 28 lat , od 8 lat mam zdjagnozowaną nerwicę lekową , przez kilka lat miałem spokój , od 4 miesięcy mam napady lęku, drobny zawrót głowy lub ból w okolicach klatki piersiowej powoduje że ,ciężko mi nad sobą zapanować , co tydzień jestem u lekarza , EKG dobre , morfologia idealna wszystko w normie , ciśnienie zwykle 120-130 na 75-85 , czasem 150 na 80 puls zwykle między 75 a 90 , biorę parogen 20mg na dobę i od 4 miesięcy alprazolam max 1 mg na dobę , mam też Cloraxen 5 mg ale nie brałem jeszcze
MĘŻCZYZNA, 28 LAT 7 miesięcy temu

Dzień dobry.

Warto udać się do swojego lekarza który zalecił leczenie który po ocenie objawów zastanowi się nad korektą leczenia.

Również wartość porozmawiać z lekarzem o psychoterapii która również odgrywa ważną rolę w leczeniu zaburzeń lękowych, warto porozmawiać z psychologiem lub z psychoterapeutą.

Pozdrawiam

Mariusz Bek

Naturopata

Dietetyk

Witam Pana,

Jeżeli przeprowadzone badania nie wykazały u Pana schorzeń

somatycznych a lekarz stwierdził zaburzenia lękowe z atakami paniki,

to trzeba je jak najprędzej wyleczyć.

Każdy lęk, również ten o własne zdrowie, przyczynia się do odczuwania

różnych nieprzyjemnych objawów somatycznych.

Przy zaburzeniach lękowych, układ nerwowy, który zarządza całym organizmem,

jest w stanie ciągłego napięcia, niepokoju, pobudzenia lub lęku.

Skumulowane napięcie a także utrzymujący się stan ciągłego napięcia

oraz duży poziom odczuwanego lęku lub stresu może przyczynić się do odczuwania

różnego rodzaju przykrych dolegliwości a nawet bólu.

W konsekwencji, ludzie cierpiący na zaburzenia lękowe, mogą odczuwać

różne objawy wywołane rozchwianiem równowagi układu wegetatywnego,

m.in. przyspieszony oddech, uczucie duszności, ból w okolicach serca,

kołatanie serca, przyspieszone tętno, zawroty głowy, i wiele innych

dolegliwości, które jeszcze bardziej potęgują ich lęk.

Psychika i ciało stanowią integralną, współzależną całość.

Stany psychiczne człowieka zawsze oddziaływają na procesy fizjologiczne

i vice versa.

Jednak koncentrowanie się nawet na niewielkich dolegliwościach

powoduje, że lęk o zdrowie i o własne życie narasta i co raz trudniej

go ujarzmić, a to może doprowadzić nasilania objawów.

Zaburzenia lękowe i ataki paniki są w pełnie uleczalne na drodze

odpowiednio dopasowanej psychoterapii.

Żeby Panu pomóc, trzeba poznać dokładnie naturę Pana problemu,

dotrzeć do przyczyny Pana lęków o zdrowie i na tej podstawie opracować

właściwą metodę terapii.

Zachęcam Pana do podjęcia odpowiedniej psychoterapii.

Terapeuta pomoże Panu uporać się zarówno z objawami jak i przyczynami

ataków paniki i zaburzeń lękowych oraz ich konsekwencjami, dzięki czemu

odzyska Pan równowagę wewnętrzną, spokój i radość życia.

Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/