Czy uczucie silnego lęku, przyspieszone tętno to nerwica?
Witam. Czy to nerwica? Od czasu trudnej sytuacji życiowej miewam ataki paniki (uczucie silnego lęku, przyspieszone tętno) do tego często płaczę, nie mam do niczego motywacji a przez codzienne bóle głowy boję się, że mam guza mózgu, mimo że neurolog po ogólnym badaniu (bez tomografii itp) i wywiadzie stwierdził nerwicę. Boję się również innych chorób. Od jakiegoś czasu spadło też moje libido. Często nachodzą mnie również nieuzasadnione i nie związane z niczym czarne myśli.

KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu
Witam
Bóle głowy często towarzyszą nerwicy.
Pani objawy sugerują nerwicę lękową.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić
tylko podczas osobistej konsultacji.
Aby stwierdzić guz, należy przeprowadzić
badania obrazowe: tomografia komputerowa (TK)
i rezonans magnetyczny (MR).
Natomiast zaburzenia lękowe, w tym ataki paniki,
nie tylko dezorganizują życie ale też przynoszą
poczucie niepewności i zagubienia, ograniczają
niezależność, hamują aktywność społeczną
i utrudniają normalne funkcjonowanie
w społeczeństwie, zabierając tym samym
całą radość życia.
Zaburzeniom lękowym często towarzyszy
rozdrażnienie, napięcie psychiczne, znaczne