Jak leczyć lęk przed wymiotami?

Witam, moim problemem jest to, że mam nerwicę natręctw/lękową, panicznie boje się wymiotów oraz nudności, rzecz polega na tym ze zjadlam 26.05 o 6 nad ranem parówkę i nie do końca wiem czy ona była w porządku, moje pytanie jest takie: Kiedy mogę być spokojna że mi nie zaszkodziła? Nerwica nie pomaga mi na chwilę obecną sie uspokoić a ileż można lezec w lozku i obawiac sie najgorszego:( Serdecznie pozdrawiam i licze na odpowiedź która troche mnie postawi na nogi.

Witam Panią
Spokojnie, jeżeli dotąd nie wystąpiły żadne objawy,
to już nie wystąpią.
Nerwica natręctw należy do grupy zaburzeń lękowych,
tzw. „błędnego koła”.
Również towarzyszące jej obsesyjne myśli nasycone
są bardzo wysokim poziomem lęku.
Zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne nie tylko komplikują
i dezorganizują życie ale też przynoszą poczucie
niepewności i zagubienia, hamują aktywność społeczną
i utrudniają normalne funkcjonowanie w społeczeństwie,
zabierając tym samym całą radość życia.
Zaburzeniom tym często towarzyszy silny lęk,
rozdrażnienie, napięcie psychiczne,
nieumiejętność odpoczywania.
Natrętne myśli jeszcze bardziej wzmagają Pani
napięcie, niepokój, lęki i cierpienie.
Nieleczona nerwica natręctw cały czas postępuje
i prowadzi do nasilania się objawów lękowych
oraz pogarszania się stanu zdrowia psychicznego.
Wiem, że stany lękowe, które Pani przeżywa
są bardzo trudne do zniesienia, ale żeby móc Pani
pomóc, trzeba poznać dokładnie ich naturę,
dotrzeć do źródła problemu i na tej podstawie
opracować właściwą metodę terapii.
Dlatego zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii,
która naprowadza na zmianę powstałych uwarunkowań
w wyniku czego zostanie wypracowane właściwe
reagowanie i zachowanie, a Pan odzyska
równowagę wewnętrzną i umiejętność
kontrolowania własnego życia .
Gdyby chciała Pani porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Witam Panią serdecznie. Metodą leczenia zaburzeń nerwicowych jest psychoterapia. Polega ona na regularnych spotkaniach z terapeutą, z którym omawia Pani różne swoje lęki, pragnienia, dylematy. Zadaniem terapeuty jest pomoc w rozumieniu ich. Dzięki temu bedzie miała Pani okazję poznać przyczyny własnych lęków. To co na poziomie świadomym rozumie Pani jako lęk przed wymiotami po zjedzeniu parówki, na poziomie nieświadomym może oznaczać np. lęk przed wyrażaniem własnej złości, agresji, czy popędowości. Rozmowy i relacja z dobrze wyszkolonym terapeutą pomogą Pani zauważać, rozumieć i rozwiązywać takie dylematy. Ich rozwiązywanie zaś prowadzi do łagodzenia i eliminacji przykrych objawów. Zachęcam więc do konsultacji z doświadczonym psychoterapeutą.

Małgorzata Danielewicz

www.terapia-psycholog.com.pl
www.psychoterapia.lublin.pl