Jak leczyć objawy nerwicy natręctw u 24-latki?

Witam. Cierpię na nerwicę natręctw od kilku lat i objawy wciąż się pogarszają. Lęk dotyczy strachu przed okaleczeniem w miejscach intymnych. Boje się ze się skrzywdzę i boje się w zasadzie nawet własnych rąk, pawie każdego przedmiotu, najbardziej ostrych ale długopis tez powoduje lek bo mogę się zranić nim tak samo. Czy ktoś miał taki problem ? Potrzebuje namiar na dobrego psychoterapeutę, bo większość dnia spędzam w łóżku bo boje się nawet poruszać z opuszczonymi rękami żeby nic sobie nie zrobić. Byłam wesoła osoba a od kilku lat wgl nie funkcjonuje. Mam ochotę ze sb skończyć

Witam Panią,

Opisane przez Panią natrętne myśli, wyobrażenia oraz wszystko,

czego Pani obecnie doświadcza jest bardzo niepokojące,

gdyż może negatywnie wpływać na podejmowane przez Panią

decyzje i zachowanie.

Zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne (nerwica natręctw) należą

do grupy zaburzeń lękowych, tzw. „błędnego koła”.

Również towarzyszące jej obsesyjne myśli nasycone są bardzo

wysokim poziomem lęku.

Zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne nie tylko komplikują

i dezorganizują życie, ale też przynoszą poczucie niepewności

i zagubienia, hamują aktywność społeczną i utrudniają normalne funkcjonowanie w społeczeństwie, zabierając tym samym

całą radość życia.

Zaburzeniom tym często towarzyszy silny lęk, rozdrażnienie,

napięcie psychiczne, nieumiejętność odpoczywania.

Natrętne myśli jeszcze bardziej wzmagają Pani napięcie, niepokój,

lęki i cierpienie.

Nieleczona nerwica natręctw cały czas postępuje i prowadzi

do nasilania się objawów lękowych oraz pogarszania się stanu

zdrowia psychicznego.

Bardzo ważne jest, żeby Pani rozpoczęła właściwe leczenie,

odpowiednio dopasowaną psychoterapię.

Żeby móc Pani pomóc, trzeba poznać dokładnie ich naturę,

dotrzeć do źródła problemu i na tej podstawie opracować właściwą

metodę terapii.

Dlatego zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii, która naprowadza

na zmianę powstałych uwarunkowań w wyniku czego zostanie

wypracowane właściwe reagowanie i zachowanie, a Pani odzyska spokój, równowagę wewnętrzną i umiejętność kontrolowania

własnego życia.

Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/